3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Ha bárki is aggódott volna a felcsúti focialapítvány TAO-programjával kapcsolatban, megnyugodhat, idén is sikerült minden adóforintot összekalapozni a TAO-zó cégektől.

Az elmúlt napokban az utolsó adóforintokat is sikerült lehívnia A Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítványnak, így garantáltan semmi akadálya a legutóbbi sportfejlesztési program megvalósításának. A Magyar Labdarúgó Szövetség adatai alapján ugyanis megérkezhetett a maradék 410 millió forint, így már a teljes program TAO-fedezete, 2,3 milliárd forint Felcsúton van.

Legutóbb egyébként valamivel több mint 2 hónapja, március elején kapott egy nagy utalást az alapítvány, akkor 1 milliárd forint érkezett a bankszámlára.

Fotó: MTI
Fotó: MTI

A 2018/2019-es programmal együtt így már 25,3 milliárd közpénz jellegét elveszítő adóforint landult Felcsúton a TAO támogatási rendszer 2011-es indulása óta. És ez még csak az alapítványhoz juttatott pénzek egy része, mint arról korábban beszámoltunk, a TAO mellett a cégek önszántukból is nem kevés pénzzel támogatják a felcsúti focit. Csak 2018-ban 6,3 milliárdot dobtak össze a nagylelkű vállalkozások. Az összeg nagyságát jól érzékelteti, hogy ez majdnem annyi, mint amennyi teljes árbevétele van az NBI-ben szereplő 12 csapatnak.

Adományként 2011 óta 22,4 milliárd forint ment Felcsútra, vagyis a TAO-forintokkal együtt 47,7 milliárd áramlott oda.

A támogatások negyedét nem sikerült még összegyűjteni

Összesítésünk alapján a Magyar Labdarúgó Szövetség által elfogadott 38,3 milliárdos támogatásból már 27,7 milliárdot hívtak le a sportszervezetek, ami 72,3 százalékos teljesülést jelent. A magas arány ellenére mégsem a foci az, ahol a legeredményesebben gyűjtögetik a TAO-t az egyesületek. A vízilabda sikeresebb sportágnak tűnik, itt ugyanis az összes megítélt támogatás 79,2 százaléka van már a szervezeteknél. Igaz, a sportágban a focinál jóval szerényebb értékű sportfejlesztés zajlik, hiszen "mindössze" 8,58 milliárd forint az összesen megítélt támogatás, melyből 6,8 milliárdot hívtak már a pályázók.

A kosárlabda-egyesületek a megítélt 17,2 milliárdból 12,1-et hívtak le, ami szintén magasabb teljesülést jelent, 70,2 százalékot. A legnehezebben a kézilabdában gyűlnek a TAO-forintok. Bár az összes megítélt támogatás meghaladja a 37 milliárdot, abból csak 21,6-ot sikerült eddig összegyűjteni a sportszervezeteknek, ami 58 százalékos teljesülést jelent. A röplabdások a most záródó évadban megítélt összeg 67,8 százalékát hívták le eddig: 5,7 milliárdot a 8,4-ből.

(szerk.: A jégkorongos egyesületek és klubok esetében viszont nem találtunk információkat a kiállított igazolások értékéről.)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!