1p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A Deutsche Telekom csütörtökön jelentette be, hogy jelentős költségcsökkentést tervez.

A cég 1,5 milliárd euróval kívánja csökkenteni indirekt költségeit az USA-n kívül 2021-ig, elsősorban automatizálással és digitalizálással. A vágások körülbelül fele így nem a dolgozókhoz kapcsolódó megtakarítás lesz, és magába foglal ingatlanok eladását és régebbi IT platformok felszámolását is. A Telekom előrejelzést adott a tervezett T-mobil US és a versenytárs Sprint egyesülés hatásaira is, melyről már tegnap írtunk. A vállalat arra számít, hogy a tranzakció lezártát követő három évben az integráció költségei meg fogják haladni a szinergiából adódó nyereségeket. 

A Deutsche Telekom megerősítette csoportszintű kilátásait; 2021-ig éves szinten a bevételek 1-2 százalékkal, az EBITDA 2-4 százalékkal, a szabad cash flow pedig 10 százalékkal nő majd. Az osztalékot illetően 2019-től 70 euro cent egy részvényre jutó kifizetést tervez, és az osztalék növekedése az egy részvényre jutó nyereség növekedésével lépést fog tartani. Részvény visszavásárlás is része a tervnek, mellyel a részvényeseknek kívánnak kedvezni.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!