3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A növényeknek a talajon és a napfényen kívül még egy fontos dologra szükségük van: vízre, ugyanis nélküle ők sem sokáig maradnak életben. A természetben ennek pótlásáról az esőzés gondoskodik, csakhogy a mai kiszámíthatatlan időjárás nem egyszer hoz hosszabb csapadékmentes időszakokat. 

Ilyenkor pedig egy kertész nem tehet mást, minthogy a kezébe veszi az irányítást, és ő maga végzi a növényei öntözését. A locsolás művelete pedig lehet nehéz és fárasztó, de akár könnyű és szórakoztató is – minden az alkalmazott módszeren múlik. 

Az öntözőrendszerrel nagymértékben leegyszerűsíti a locsolást

Ha egy zsebkendőnyi kiskertünk van, ahol mindössze néhány tő virág és palánta árválkodik egy talpalatnyi gyep társaságában, akkor valóban jól elboldogulunk a finnshop.hu-nál kapható Fiskars locsolótömlők nélkül is, ellenben ha egy több száz, vagy akár ezer négyzetméteres terület vízellátásáról kel gondoskodni, akkor oda bizony nem elég egy öntözőkanna.

Persze ha nincs más választásunk, meg lehet oldani ezzel is, ám garantálható, hogy jól elfáradunk, mire minden növényt meglocsolunk és a végére utálni fogjuk az egészet. Nagyobb kertek esetében sokkal jobban járunk, ha kiépítünk egy öntözőrendszert. 

Hiszen így csak meg kell nyitni a csapot, és a tömlőből máris folyik a víz, lehet kezdeni a locsolást, a nehéz kanna cipelése nélkül. Sőt, néhány praktikus kiegészítővel akár teljes egészében automatizálhatjuk is a rendszerünket.

Miből állhat egy öntözőrendszer?

Nézzük is az alapeszközöket:

  • Vízforrás: a locsoláshoz használt víz érkezhet a hálózatból egy csapon keresztül, esetleg egy fúrt vagy ásott kútból szivattyú segítségével. 
  • Locsolótömlő: a víz a tömlőn keresztül jut el a csaptól vagy a kútból a növényekhez. Érdemes olyan hosszút választani, ami átéri az egész kertet, esetleg két rövidebbet összetoldani. Az átmérő is lényeges szempont, minél nagyobb, annál több víz tud átfolyni a tömlőn egységnyi idő alatt. 
  • Csepegtető tömlő: nem minden növény szereti, ha erős vízsugárral locsolják, ebből az eszközből viszont csak cseppenként szivárog ki a víz közvetlenül a talajra, így ráadásul a párolgási veszteség is csökken.
  • Esőztető: a víz apró lyukakon, felfelé spriccel ki, majd a talajra hullik. Ez az esőcseppeket utánozza, a gyep öntözésére kiváló módszer. 
  • Időkapcsoló: automatikus időközönként indítja és fejezi be a locsolást, így a kertünk akkor sem fog szomjazni, ha éppen nyaralunk, vagy hétköznaponként fáradtan érünk haza és már nincs erőnk öntözni. 

Természetesen ahány kert, annyi öntözőrendszer, alakítsuk ki úgy, ahogy számunkra a legmegfelelőbb.

Automatizált megoldások

Ha a rendszerünk tartalmaz csepegtető tömlőket, esőztetőket és egy időkapcsolót, akkor képes szinte emberi beavatkozás nélkül is biztosítani a kert vízellátását. A beprogramozott automatika vezérli a locsolás idejét, és nekünk sem kell végigsétálni a kerten a tömlővel a kezünkben, mert a rendszer mindent elvégez helyettünk.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!