A magyar tulajdonú cég a 2010-es évek növekedését követően a pandémia idején oroszlánrészt vállalt a védekezésben, a vakcinák 80 százaléka a cég raktárain keresztül jutott el kórházakhoz, rendelőintézetekhez, oltópontokhoz, vagyis olyan stratégiai létesítményekről van szó, amelyek Magyarország önellátása és biztonsága szempontjából létfontosságúak.
Varga Mihály pénzügyminiszter az átadó ünnepségen azt mondta, hogy a beruházás illeszkedik a kormány stratégiai fejlesztési politikájába ezért biztosított támogatást hozzá a Nagyvállalati beruházási támogatási program keretében.
A Hungaropharma Budapesti Logisztikai Központjának harmadik üteme nemcsak saját készletek, valamint gyógyszergyártó partnereink készleteinek logisztikájára alkalmas, de lehetőséget ad esetleges válsághelyzeti együttműködés keretében közösségi készletek tárolása is.
A hűtött raktereket magában foglaló, 20 ezer raklap befogadására alkalmas komplexummal immár 18 500 négyzetméterre nőtt a cég raktári kapacitása. Az előző ütemben végrehajtott fejlesztésekkel együtt a beruházás 11 milliárd forintot ért el. Az "oxigénszegény" raktárban a raklapok mozgatása teljesen automatizált.
A magyar tulajdonban lévő Hungaropharma Magyarország vezető gyógyszernagykereskedő cége, piaci részesedése mintegy 40 százalék, nettó árbevétel alapján Magyarország 30 legnagyobb cége között szerepel. Évente 153 millió doboz gyógyszert értékesít, napi rendelései elérik a 12 ezret, 18,5 ezer felett van az általa forgalmazott termékek száma, gyártói és beszállítói partnereinek száma pedig 600 - hangzott el a sajtótájékoztatón.
A nyilvános cégadatok szerint a Hungaropharma konszolidált nettó árbevétele a 2021-es 419,158 milliárd forintról 460,842 milliárd forintra nőtt 2022-ben, az átfogó eredmény 3,867 milliárd forintról 5,121 milliárd forintra emelkedett ugyanebben az időszakban. (MTI)