Tavaly december végén megjelent a pályázat a Postás Sport Egyesület tornaakadémiájának megtervezésére. Az újabb sportakadémia ügyét még 2019. márciusában karolta fel a kormány, egy akkori rendeletben támogatták a felépítését, a projekt előkészítésével Kásler Miklós, emberi erőforrás minisztert és a Nemzeti Sportközpontokat bízták meg, a megvalósítása pedig a Beruházási Ügynökség feladata lett. Az előkészítési fázis végrehajtására 2019. december 31-ig adott időt a kormány, és meghatározta, hogy az első kapavágás előtti munkákat
418,4 millió forintból kell megvalósítani.
A projekt kapcsán érdekesség, hogy a Postás SE elnöke Vörös József, Mészáros Lőrinc ügyvédje, aki 2017-ben érkezett a klubhoz, hogy kirángassa a gödörből a régóta küszködő sportegyesületet. Ez nem sikerült, sőt, érkeztével csak a bajból lett több - erről bővebben itt írtunk. Most azonban fordulhat a kocka, és beérhet Vörös munkájának a gyümölcse, méghozzá elég látványosan, legalábbis, ami a sporttelepet illeti.
Az Elektronikus Közbeszerzési Rendszeren olvasható hirdetmény alapján ugyanis most már az is tiszta, hogyan képzeli el a Nemzeti Sportközpontok a Budapesti Nemzeti Tornasport Akadémiát. Elég impozáns épületet szeretnének látni majd a végén, mert a kiírás szerint a nagy belmagasságú fő objektumot
35 métert is meghaladó fesztávú acélszerkezetekkel kell tervezni, és olyan függönyfalakkal, melyek 45 méternél hosszabb egybefüggő
üvegfelületekkel rendelkeznek.
Mindezt a "belső átláthatóságért", illetve, hogy az egész természetes fényben fürödhessen. Vagyis valamiféle óriási üvegkalitkát kell megálmodniuk majd a pályázóknak, melyben a fiatal sportolók nevelődhetnek.
Az egész tornaakadémia része lesz még egy 40 fős kollégium, egy étterem, egy 302 férőhelyes mélygarázs, egy nagy műfüves pálya lelátóval és a négy kis méretű műfüves futballpálya.
A hirdetmény szerint nagyjából az egész rendelkezésre álló telket ledózerolják, és közel nulláról építik újjá, mert annyira leromlott az állapota, hogy utánpótlás-nevelésre már nem alkalmas. A beruházás első ütemében a meglévő tornacsarnok és a hozzá kapcsolódó öltözőn kívül az összes épületet és pályát lebontják, ügyelve a megmaradó épület közműellátottságának további folyamatos biztosítására. A tervezés során fő szempont, hogy a munkálatok folyamán a torna szakosztály számára folyamatosan biztosítsák az edzési lehetőséget.
A komplexum tervezett üzemelési ideje minimum 50 év. A nyílt eljáráson február 13. délután egyig lehet pályázni. A korábbi kormányrendelet szerint az előkészítésről Káslernek 2020. február 29-ig kell beszámolnia a kormánynak, és ugyanez a határideje annak is, hogy kidolgozza az akadémia üzemeltetésének jogi feltételeit, különös tekintettel az állami tulajdonban lévő létesítmény üzemeltetéséhez szükséges szerződés tekintetében.