3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Eddig sosem látott mértékű árbevételt ért el tavaly az online pénztágépek piacán megkerülhetetlen szereplőnek nevezhető Mobil Adat Kft. A Garancsi István többségi tulajdonában álló vállalkozás a megszokott módon csaknem a teljes nyereséget kifizeti a tulajdonosoknak.

Árbevételi rekordot döntött 2023-ban a Garancsi István többségi tulajdonában álló Mobil Adat Kft. Az online pénztárgépek piacán meghatározó befolyással bíró cég 2019-ig folyamatosan emelkedő árbevételt, és profitot könyvelhetett el, ennek megfelelően a társaság által kifizetett osztalék is évről évre egyre nőtt – mind 2018-ra, mind 2019-re 910-910 millió forintot szavaztak meg maguknak a tulajdonosok. A koronavírus-járvány alatt mind az árbevételben, mind a nyereségben visszaesés volt tapasztalható, ám tavalyra vonatkozóan már új rekordot, 2,8 milliárd forint feletti árbevételt jelentett a Mobil Adat Kft. A tulajdonosok a 713,9 millió forintos adózott nyereségből pedig

a 2022-essel azonos összegű, 700 millió forintos osztalékot szavaztak meg magunknak,

amit a törzsbetéteik arányában osztanak fel.

A kormányfő barátja évről évre több száz millió forint osztalékot vesz fel az online pénztárgépek után
A kormányfő barátja évről évre több száz millió forint osztalékot vesz fel az online pénztárgépek után
Fotó: MTI / Czeglédi Zsolt

A Mobil Adat Kft.-nek négy tulajdonosa van, 5-5 százalékban Hauser Gábor Miklós, illetve Brasnyó Péter, mellettük 45-45 százalékban tulajdonos a Mobil Adat Holding Zrt., illetve a Shoal Zrt., ez utóbbi két cég egyetlen részvényese maga Garancsi István.

A tavalyi – mint említettük, szintén 700 millió forintra rúgó – osztalékból a Mobil Adat Holding Zrt.-re jutó 315 millió forintot ez a cég már ki is fizette Garancsi Istvánnak. Garancsi István a másik cége, a Shoal Zrt. nevében viszont úgy döntött, a 638,9 millió forintos adózott nyereségét (mely tartalmazza a Mobil Adat Kft. másik 315 millió forintnyi osztalékát is) eredménytartalékba helyezi.

A 2022-es évhez képest nem sokat változott a Mobil Adat Kft. gazdálkodása. A kiegészítő melléklet tanúsága szerint az online pénztárgépek havidíjából a 2022-es 2,329 milliárd forint után tavaly kereken 2,4 milliárd forint bevételt ért el, ami 3 százalékos növekedést jelent. Költségoldalon a három legjelentősebb tétel így változott:

  • a fizetett jutalékok összege 420,5 millió forintról 457,6 millióra emelkedett (8,8 százalékos növekedés);
  • az IT-támogatás, rendszerüzemeltetés díja 222 millió forint után tavaly 202 millió forintra csökkent (9,1 százalékos csökkenés);
  • a személyi jellegű ráfordítások (bérek, személyi jellegű egyéb kifizetések, bérjárulékok) összege 170 millió forint helyett 200,4 millió forintot tett ki (17,9 százalékos emelkedés), miközben az átlagos statisztikai állományi létszám 14 főről 15 főre emelkedett, vagyis az egy főre jutó havi bruttó bér 875,4 ezer forint 960,1 forintra emelkedett (9,7 százalékos emelkedés).

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!