4p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Ez a cikk Privátbankár.hu / Mfor.hu archív prémium tartalma, amelyet a publikálástól számított egy hónap után ingyenesen elolvashat.
Amennyiben első kézből szeretne ehhez hasonló egyedi, máshol nem olvasható, minőségi tartalomhoz hozzáférni, akár hirdetések nélkül, válasszon előfizetői csomagjaink közül!

A miniszterelnök vejének érdekeltségi körébe tartozó, bérbeadással foglalkozó cég még 2018-ban vett meg egy tucat belvárosi luxuslakást, tavaly pedig 275 millió forintos profitot hozott össze.

Eddig is lehetett tudni, hogy anyagi szempontból kiváló éve volt 2019-ben Tiborcz Istvánnak, a miniszterelnök vejének, de a mai napig leginkább csak a BDPST Zrt. nevű ingatlanos cégének milliárdjairól lehetett olvasni. Pedig az üzletembernek akad még egy, szintén dinamikusan gyarapodó ingatlanos vállalkozása.

Tiborcz István jó évet zárt tavaly, de idén sok a gondja Fotó: BDPST Zrt.
Tiborcz István jó évet zárt tavaly, de idén sok a gondja Fotó: BDPST Zrt.

Ezt a céget így hívják: Bellavista Apartments Kft. Ez magyarul szép kilátást jelent, ami egy ingatlan esetében nem hátrány. Nos, ez a társaság mindössze 2017 decemberében lett bejegyezve, amely egészen tavaly októberig a már említett BDPST Zrt.-én keresztül volt Tiborcz István tulajdona, azóta viszont már e társaságot az IBC-Projekt Kft.-én keresztül birtokolja Orbán Viktor veje. Nem tudni, hogy ennek mi a jelentősége, de 2018-ban még csak 264,8 millió forintos forgalmat sikerült produkálnia, ellenben 2019-ben már 1,1 milliárd forintig szaladt el a Bellavista Apartments Kft. bevétel-számlálója. 

A társaság 2019-ben 1 142 222 ezer forint nettó árbevételt realizált, mely ingatlan-bérbeadással és -értékesítéssel kapcsolatos

- így hangzik mindez a beszámolók szikár, hivatalos nyelvén. Osztalék formájában pedig 170 millió forintot szavazott meg az alapító a még a március elején tartott taggyűlésen.

De mivel is foglalkozik a Bellavista Apartments? Az Átlátszó 2018-ban írta meg, hogy a cég összesen 1118 négyzetméternyi belvárosi lakást gyűjtött be – 12 darabot a belvárosi Dorottya utca 9. szám alatti társasházban és egyet a Hajós utcában. Ehhez a napokban ismét állami résztulajdonba került Gránit Bank nyújtott 670 millió forint hitelt. Az érintett egységek közül a legnagyobb 147, a legkisebb 37 négyzetméteres – és az ingatlanegyüttest egy pakkban vette meg a Tiborcz-cég egy magyar-olasz-luxemburgi csoporttól.

A Bellavista Kft.-t tehát az IBC-Projekt Kft.-én keresztül tulajdonolja Tiborcz István. Ebben a cégben 2010-2013 között társa volt Hamara Endre ügyvéd is, aki az Elios-ügyből lehet ismerős. Emlékezetes: az Elios-botrány lényege, hogy Hamar Endre cége, a Sistrade fideszes polgármesterek által vezett önkormányzatoknak készített energetikai tanulmányokat, amelyek meghatározták a további ügymenetet, ezzel aztán lényegében eldőltek a feltételek a későbbi közvilágítási tenderkiírásokhoz, amelyekkel kivitelezőt kerestek az önkormányzatok. Rendre az Eliost találták meg. Hamar Endre pedig 2013 januárja és 2014 áprilisa között a Sistrade-ben és az Eliosban is tulajdonos volt.

Mire volt ez elég?

Persze mindez eltörpül a miniszterelnöki vő fő cégének, a BDPST Zrt.-nek a bevételei mellett. Lapunk írta meg elsőként, hogy csinos profit jött össze a társaságnál: a 4,8 milliárd forint adózott eredmény után a május 8-i közgyűlésen úgy döntöttek, hogy 2,3 milliárd forint osztalékot fizetnek ki a tulajdonosnak - derül ki a cég beszámolójából. Ezzel Orbán Ráhel férje biztosan előrébb léphet a 100 leggazdagabb magyar listáján. A 4,8 milliárd forintos profit rekordnak számít: 2017-ben 4 milliárd forint, 2018-ban pedig csupán 1 milliárd forint jött össze, és osztalékot nem is vettek ki a cégből.

Hogy Orbán Viktor veje összességében mennyit lépett előre a gazdagrangsorban, napokon belül kiderül, mivel a jövő héten jelenik meg a legfrissebb toplista, a Privátbankár-lapcsoporthoz tartozó Piac&Profit nyomtatott számához csatolva. A 2018-as eredmények alapján a 32. helyen állt 35 milliárd forintos vagyonnal.

Tiborcz Istvánnak most azonban bőven van gondja, hiszen a turizmusban is érdekelt. Már közismert, hogy Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn egyebek mellett elrendelte:

  • szállodák csak üzleti célból fogadhatnak vendégeket, turistákat viszont nem fogadhatnak,
  • szállodáknál a zárás utáni első 30 napban a november 8-ig történő foglalások 80 százalékát az állam megtéríti. Ennek feltétele lesz, hogy a munkavállalót nem bocsátják el és megkapják a fizetésüket.

Nos, a kormányfő veje a tulajdonosa például a nyáron megnyílt turai kastélyszállónak és a tarcali ötcsillagos Andrássy Rezidenciának. A két hotel eltérő stratégiát követ.

A legutóbbi kormányrendelet értelmében - vendégeink és dolgozóink biztonsága érdekében - az Andrássy Rezidencia előreláthatólag 2020. december 11-ig üzemszünet miatt nem fogad vendégeket

- közölte Facebook-oldalán a hotel. Ellenben a turai kastély határozatlan ideig csak üzleti céllal érkező vendégeket fogad.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!