A 2022-es 812 ezres nyereség után tavaly 2 millió forintos veszteséggel zárta az évet a Szíjj László tulajdonában álló balatonfüredi luxusüdülőt működtető Villa Ingatlan Zrt. – derül ki a cég 2023-as beszámolójából. A Villa Vitae nevű butikhotel 2021-ig a kormányzati autóbeszerzések koronázatlan királyának, a Porsche Hungária korábbi tulajdonosának, Eppel Jánosnak a tulajdonában állt. A hely nyitva volt a széles nagyközönség előtt, ha meg tudta fizetni, bárki eltölthetett itt néhány nyugodt napot. Mint ilyen 2015-ben 468 millió forint uniós, majd 2019-ben a Kisfaludy-program keretében 79 millió forint hazai költségvetési támogatást kapott turisztikai beruházások megvalósítására. Az uniós támogatás ötéves kötelező tartási ciklusának lejárta után vásárolta meg a luxusüdülőt a közbeszerzéseken szintén rendre győztes Duna Aszfalt milliárdos tulajdonosa, Szíjj László, és
első intézkedése az volt, hogy bezárta a nagyközönség előtt.
A Villa Vitae azonban ha nem is az utca embere, de vállalkozások számára biztosít helyszínt csapatépítőknek, ugyanis 2022-ben 29,9 millió, 2023-ban pedig 13,5 millió forint árbevételt ért el, a kiegészítő melléklet tanúsága szerint ingatlan bérbeadásából. Kapott támogatás feloldásából 2022-ben 19 millió, 2023-ban pedig 18,3 millió forint egyéb bevétele származott.
A provance-i stílusú üdülőn azonban Szíjj László további beruházásokat is végrehajtott. A tavalyi évben összesen 47,8 millió forintot fordított ilyen célra, és a kiegészítő mellékletben fel is sorolják, miket vásároltak:
- bowlingpályát 41,2 millió forintért,
- WPC teraszburkolatot 4,5 millió forintért,
- kamera- és riasztórendszert 1,7 millió forintért,
- elektromos rollereket 504 ezer forintért.
A Villa Ingatlan Zrt. épp abban az évben könyvelt el jelentős veszteséget, amikor Szíjj László lett a tulajdonosa: 2021-ben 76,7 milliós vesztesége lett. Ennek oka abban az évben zömmel a jelentős, 52,4 millió forintos értékcsökkenési leírás, valamint 32,8 millió forintos anyagjellegű ráfordítás volt. A 16 millió forintos jegyzett tőkével rendelkező vállalkozás saját tőkének negatívba fordulását akkor a tulajdonos egy 74 milliós, a lekötött tartalékok közé került pótbefizetéssel akadályozta meg.
Ez az összeg tulajdonképpen aprópénznek minősül a milliárdos vállalkozó életében, a Duna Aszfalttól ugyanis idén 5 milliárd forint osztalékot kap.