A baromfszektor egyik főszereplője, a Master Good cégcsoport tavaly 30 ezer tonna trágyát értékesítésett, ebből 20 ezer tonna magyarországi termelőkhöz jutott. A maradék 10 ezer tonnából 5 ezer tonna ment Szlovákiába, 2500 tonna Romániába, a fennmaradó mennyiség pedig a délszláv országokba. A 10 éves fejlesztéssorozat eredményeként a Bio-Fer névre márkanév alatt 8 terméket kínál, utóbbiakból 4 bio minősítéssel rendelkezik - közölte a vállalat.
„Az export érdeklődés folyamatosan töretlen és növekszik” – mondta Bárány László. „Mi annak örülnénk, ha a megtermelt mennyiség minél nagyobb százaléka a hazai földek minőségét javítaná.”
A Master Good folytatja a beruházásokat. Ennek keretében Európa egyik legnagyobb tárgyaüzemét hozza létre: a cél minimum 100 ezer tonna termék előállítása. A fejlesztések során kibővítésre kerül a trágyaelőkezelő és a gyártógépsor, 2024 végén üzembe helyeznek két granuláló szerkezetet is. Így 2024 végére 50 ezer, 2025 végére 70 ezer, a 2026-os évben pedig célul kitűzött 100 ezer tonna termék jön le a gyártósorról.
Európában csak néhány országban készítenek szerves trágyából szárított trágya granulátumot: vannak belga, holland, francia és olasz cégek – jellemzően szarvasmarha és baromfitrágyát dolgoznak fel. A legnagyobb gyárak kapacitása sem haladja meg az évi 60-65 ezer tonnát. Ha a Master Good tervezett fejlesztései megvalósulnak, minden esélyük megvan arra, hogy átvegyék Európában a piacvezető szerepet.