3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Megjárta ma a "padlást és a pincét" is a tőzsde, a részvényindex végül 125,25 pontos emelkedéssel, 26.894,88 ponton zárt pénteken, ami 0,47 százalékos erősödést jelent.

Megjárta ma a "padlást és a pincét" is a tőzsde, a részvényindex végül 125,25 pontos emelkedéssel, 26.894,88 ponton zárt pénteken, ami 0,47 százalékos erősödést jelent.

A reggeli pozitív nyitást követően a déli órákban előkerültek az eladók, és a kora délutáni tengerentúli hírek napi mélypontra taszították a piacot, amely azonban az utolsó félórában látványos feltámadást produkált, így 200 pont feletti mínuszból lett a zárószakasz végén 125 pont plusz.


A látványos nap végi emelkedés két papírnak volt köszönhető, amelyek képesek voltak gyors emelkedésre. A Mol a napközbeni 25820 forintos szintjéről 26385-ig száguldott (ami csütörtökhöz képest +505 forint, +1,95%), míg a Magyar Telekom 939-en zárt (+14 Ft, 1,5%).

A többi részvény ugyanakkor nem volt ilyen szerencsés, igaz a nagyobbak a napi mélypontjukhoz képest szintén javítottak. Az OTP 9169 (-14 Ft) zárt, míg a Richter 36600-on (-135 Ft) fejezte be a hetet.
Másfél százalékot esett végül az Egis (20800), ahogy a TVK is (8020) közel egyet pedig az FHB (19/82). A nagyobb forgalmú részvények közül a Pplast zárt legrosszabbul, 7622 forinton zárt, ami 2,3 százalékos esés csütörtökhöz képest.


Ha az amerikai történéseket nézzük, akkor a jövő hét sem kecsegtet sok jóval, a New York-i piacok folytatták mélyrepülésüket. Ebben közrejátszott, hogy viszonylag gyenge makroadatok láttak napvilágot.

Több mint 5 pontot esett a Michigan egyetem novemberi előzetes fogyasztói hangulatindexe, miközben ennél sokkal kedvezőbb számot vártak az elemzők. Az indexérték kerek 75 ponton áll, ami nagyon jelentős visszaesés az októberi végleges 80,9 ponttól. A folyó hónapra vonatkozó várakozások mutatója még nagyobb arányban csökkent, a jelen fogyasztói körülményeket kifejező részindex értéke pedig 2003. márciusa óta a legkisebb, dacára 91 pontos értékének. A Dow Jones Newswires által megkérdezett 20 elemző véleményének az átlaga szerint a novemberi előzetes index 80,0 pontra hanyatlott volna az októberi 80,9 pont véglegesről.

Az Egyesült Államok halmozott háromnegyed éves külkereskedelmi deficitje 527,5 milliárd dollár volt, amiből 56,45 milliárd volt a szeptemberi hiány, mindössze 350 millió dollárral kisebb az augusztus havi hiánynál. A pénteken kiadott adatok szerint az első őszi hónapban az amerikai javak és szolgáltatások exportértéke 140 milliárd dollárt ért el, az importértéke viszont mintegy 196 és fél milliárd dollárt. A háromnegyed éves deficit jócskán - mintegy 54 milliárd dollárral - elmarad a tavalyi háromnegyedéves deficit értékétől éppen meghaladva az 527,5 milliárd dollárt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!