Eséssel zártak pénteken a vezető amerikai tőzsdeindexek, miután a vártnál kedvezőtlenebb makrogazdasági adatok jelentek meg. Az elemzők egy része úgy véli, a tőzsdék túlvettek lettek, így némi visszaesés mindenképpen indokolt. Az ugyanakkor nem egyértelmű, hogy a gazdasági kilábalással kapcsolatban mi lesz, vannak, aki továbbra is optimisták, mások lassabb ütemű emelkedésre számítanak.
A nap szinte teljes egészében a negatív oldalon tartózkodtak az amerikai indexek, végül a napi mélyponthoz képest kedvezően zártak. A DJIA index 9665 ponton zárt, 42 ponttal, 0,44 százalékkal alacsonyabban a csütörtöki zárásnál. A Nasdaq Composite a hetet 2090 ponton (-16 pont, -0,8 százalék) fejezte be, míg az S&P 500 index 1044 pont lett, mely 6,4 ponttal, 0,6 százalékkal marad el az egy nappal korábbi értékétől.
A problémákat a várakozásokkal ellentétben, augusztusban 2,4 százalékkal csökkenő tartós fogyasztási cikkek megrendelései okozták. A pénteken publikált adatok szerint az Egyesült Államokban a júliusi 4,8 százalékos növekedés után visszaesés következett be, a 2,4 százalékos visszaesés elsősorban annak volt köszönhető, hogy az amerikai vállalatok visszafogták kiadásaikat, mivel még nem bíznak a tartós javulásban. Az elemzők 0,5 százalékos emelkedésre számítottak.
A meglepően rossz adat elhomályosította a fogyasztói hangulat index javulását, amely 2008 január óta a legmagasabb szintre emelkedett. A Michigan egyetem pénteken ismertetett adatai szerint az index 73,5 pontra emelkedett az augusztusi 65,7 pontról. Elemzők 70,3 pontot vártak.
A dollár eközben a 90-es küszöb alá gyengült a jen ellenében, miután a G20 csúcstalálkozón ígéret hangzott el a pénzügyi támogatások folytatására a gazdasági fellendülés beindulásáig, ami alacsony kamatlábakat vetít előre huzamosabb ideig a dollár számára.