A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 190,48 pontos, 0,99 százalékos emelkedéssel, 19 453,02 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 14,2 milliárd forint volt, a vezető részvények árfolyama vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.
Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház üzletkötője hangsúlyozta: az OTP jelentősen erősödött, és több mint 10 milliárd forint forgalom volt a papírban kedden, ugyanakkor ezt semmilyen hír nem indokolta, "piacidegen" volt a bankpapír emelkedése. (mfor.hu szerk: Ráadásul ma derült ki, hogy a bank egyik devizahitelét még tavaly novemberben teljesen érvénytelenítette a Fővárosi Törvényszék)
Az OTP a 4600-as záróárával (+3,79%) 200 napos mozgóátlag fölé emelkedett; kérdés, folytatódik-e az erősödés a következő napokban is - fűzte hozzá a szakértő. Kifejtette, hogy a nemzetközi hangulat is kedvező volt kedden, a nyugat-európai piacok közül sok a valaha volt legmagasabb szintje körül oldalazott.
A Mol árfolyamára a Buda-Cash üzletkötője szerint az INA-val kapcsolatos hírek vetnek továbbra is árnyékot, az olajpapír 1,55 százalékkal hanyatlott.
Sőre Balázs elmondta: a Magyar Nemzeti Bank keddi kamatdöntése nem volt jelentős hatással a BÉT-en az árfolyamokra, mivel a piac számított a kamatcsökkentés ütemének mérséklésére, ugyanakkor a forint gyengülése megállt. (mfor.hu szerk: este hétkor egy euróért 302,7, egy dollárért 223,4, egy svájci frankért pedig 245,5 forintot kell adni.)
Ballai Zoltán, a Raiffeisen Bank részvényüzletkötője is az OTP jelentős erősödését emelte ki, hangsúlyozva, hogy a bankpapír napi maximumán, 4600 forinton zárt, ezzel áttörte a múlt héten sokáig kerülgetett 4500 forintos szintet. Véleménye szerint az OTP magas forgalma annak köszönhető, hogy fontos technikai szinteket hagyott el a papír árfolyama.
A másik két blue chip közül a Richter 0,76 százalékkal nőtt, míg a Telekom 0,33 százalékkal esett.
A forint alapú állampapírok másodpiacán az éven túli papírok hozama a tegnapi után ismét emelkedett, ezúttal 2-7 bázisponttal.
MTI/mfor.hu