Ahogy arról
csütörtökön az mfor.hu is beszámolt, az EKB ülését követően a közpot bank és annak elnöke is próbált ugyan nyugtatni, ám befektetők egyre inkább meg vannak arról győződve, hogy hamarosan véget ér a kötvényvásárlási programjuk. Emiatt az euró folytatta a napok óta tartó hegymenetét, és áttörte a lélektani 1,25-ös szintet is.
A tegnap esti órákban időlegesen visszaerősödött a dollár, miután Donald Trump elmondta, a kedvező gazdasági folyamatok miatt erősödni fog a dollár, és ő is erős dollárt szeretne hosszú távon, és megvédte pénzügyminiszterét, akinek szavait szerinte kiragadták a kontextusból. A héten azután kezdett el jelentősen gyengülni az amerikai fizetőeszköz, hogy megjelent Steven Mnuchin nyilatkozata, miszerint a gyengébb dollár jótékony hatást fejthet ki az amerikai külkereskedelmi mérlegre. Később a tisztségviselő korrigált, és leszögezte, hogy a túl gyenge, és a túl erős devizának is vannak negatív hatásai, írta reggeli hírlevelében az Equilor.
Donald Trump nem csak a dollár, de az olaj árfolyamában is hullámokat keltett davosi beszédével. A tegnap délutáni kereskedésben a Brent és a WTI elérte az utoljára 2017 decemberében látott csúcsokat, a mozgást a gyenge dollár mellett a szerdai amerikai olajtartalék adatok támogatták. Davosban az amerikai elnök nem csak az erősebb dollár mellett állt ki, hanem optimista hangnemet ütött meg a NAFTA jövőjével kapcsolatban. Trump a héten Montreálban az egyezmény jövőjéről tárgyalt és ismét megerősítette, hogy az Egyesült Államok célja, hogy csökkentsék az export-import egyenlőtlenségeket.
mfor.hu