2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A Kaszpi-tengeren található azerbajdzsáni olajmezőben vásárolt 9,5 százalékos tulajdont a Mol-csoport.

A Mol-csoport április 16-án lezárta az azerbajdzsáni ACG olajmező és a BTC csővezeték résztulajdonának megvásárlásáról szóló, 1,57 milliárd dolláros tranzakciót a Chevron Global Ventures Ltd.-vel és a Chevron BTC Pipeline Ltd.-vel  - tette közzé a Mol csütörtökön a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.

A megállapodás értelmében a Mol tulajdonába került az Azeri-Chirag-Gunashli (ACG) olajmező 9,57 százalékos, illetve a Baku-Tbiliszi-Ceyhan (BTC) csővezeték 8,9 százalékos részesedése. A BTC csővezeték a Földközi-tenger partján található Ceyhant köti össze az ACG mezővel. A tranzakciónak köszönhetően a Mol - a BP és a SOCAR után - a harmadik legnagyobb tulajdonossá válik a Kaszpi-tengeren található, jelentős készletekkel rendelkező ACG mezőben, melynek operátora a BP, és 1997 óta termel kőolajat.

Az eszköz megvásárlása mérföldkő a kutatás-termelés üzletág nemzetközi portfoliójának bővítésében, és jelentős lépés az inorganikus készletpótlási célok eléréséhez - írja közleményében a Mol. A BP becslése szerint a 2017. szeptemberi, 2049-ig terjedő licenszhosszabbítást követően a kitermelhető földtani vagyon mintegy 3 milliárd hordó.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!