2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Bár a piaci várakozásokkal összhangban megemelte az alapkamatot az MNB, egyben jelezte, hogy kamatemelési ciklusba kezd és ezzel erőt adott a forintnak. Tartós forintdrágulásra azonban egyelőre nem lehet számítani, a kötvényhozamok pedig nem szabadulnak el. A K&H Alapkezelő szakemberei szerint a devizás befektetési eszközök továbbra is az étlapon maradhatnak.

Végső soron a piac által várt forgatókönyvet követte a Magyar Nemzeti Bank, amikor kedden szigorított, azaz 30 bázisponttal növelte az alapkamat szintjét. Egyben az MNB jelezte, hogy egy kamatemelési ciklusba kezd annak érdekében, hogy megfogja az inflációt és az inflációs várakozásokat.

Infláció, hozamok, várakozások

„A szigorításból egyértelműen látszik, hogy a korábbinál magasabb inflációs pályával számol az MNB, ami illeszkedik a nemzetközi inflációs folyamatokba. Hiszen az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed pár nappal ezelőtt szintén erre utalt” – kommentálta a jegybank keddi döntését Hajósi Péter, a K&H alapok kezelőjének befektetési igazgatója, aki a befektetők, egyben a kisbefektetők, állampapír- és befektetésijegy-vásárlók szempontjából értelmezte a jegybank szigorítását.

A mostani 30 bázispontos alapkamat-emelés és a kamatemelési ciklus elindítására tett utalás mellett a jegybank jelezte, hogy folytatja a kötvényvásárlási programot, azaz további állampapír-vásárlásokkal megakadályozza, hogy elszabaduljanak az úgynevezett hosszú kötvényhozamok, egyben így meggátolja azoknak az árfolyamcsökkenését. Ez a jegybank egyik fontos feladata, hogy stabilitást adjon az állampapírpiacnak az inflációs nyomás ellenére.  

Osztottak lapot a devizásoknak

„Bár a forint erőre kapott a kamatemelés után és a kamatemelési ciklusra tett jegybanki utalás nyomán, a magyar deviza esetében ideiglenes drágulásról beszélhetünk. Tartós forinterősödés egyelőre nem várható. Ahogy a kötvényhozamok megugrására sem lehet számítani” – fogalmazott Hajósi Péter.

Az EUR/HUF  alakulása júniusban. Tartós erősödésről egyelőre nem beszélhetünk... Forrás: privatbankar.hu/arfolyamok
Az EUR/HUF alakulása júniusban. Tartós erősödésről egyelőre nem beszélhetünk... Forrás: privatbankar.hu/arfolyamok

Mindezek azt is jelentik, hogy közép- és hosszú távon továbbra is a diverzifikált portfólióval lehet hozamokat elérni. A portfóliókban pedig helye van a devizás eszközöknek - írják.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!