2p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A magyar állam adta át a maga 10 százalékos pakettjét, amellyel így a részesedése 5,25 százalékra csökkent.

A Richter Gedeon Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján megjelent közleményében arról tájékoztatja a részvényeseit, hogy a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt-től és a Maecenas Universitatis Corvini (MUC) Alapítványtól (ez működteti a Budapesti Covinus Egyetemet) kézhez vett értesítés szerint 2020. augusztus 18-án befejeződött a részvénytranszfer. Amelynek keretében a magyar állam tulajdonában álló és Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány bizalmi vagyonkezelésében lévő 18.637.486 darab Richter törzsrészvény a Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány tulajdonába került.

Tőzsdei részvényekkel stafírozta ki az állam a Covinust működtető alapítványt
Tőzsdei részvényekkel stafírozta ki az állam a Covinust működtető alapítványt

A fent megjelölt tranzakció eredményeként a Richter Gedeon Nyrt.-ben az MNV Zrt. által képviselt magyar állam befolyása (szavazati joga, illetve tulajdoni hányada) 15,25 százalékról 5,25 százalékra csökkent. Egyidejűleg a MUC Alapítvány befolyása (szavazati joga, illetve tulajdoni hányada) a Richter Gedeon Nyrt.-ben 10 százalékra növekedett.

A tranzakcióra a Mathias Corvinus Collegium tehetséggondozási programjának és a Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány oktatási tevékenységének támogatásáról szóló a 2020. évi XXVI. törvény 7.§-a alapján került sor.

Mint arról lapunk annak idején beszámolt, eredetileg, 2019. július 1-jével a MUC Alapítvány még csak bizalmi vagyonkezelés keretében kapta meg a 10 százaléknyi Richter- (valamint az ugyanilyen mértékű Mol-) részvényeket, ami azzal a következménnyel járt, hogy azokat nem adhatta el, csak a hozamot - ez esetben a részvények osztalékát - fordíthatta a működése finanszírozására. 

Ezen változtatott az említett törvény. Ennek érdekében megszüntette a bizalmi vagyonkezelői jogviszonyt, akként, hogy a Mol- és Richter részvények átadása immár vagyonjuttatásnak számít. Ami azt jelenti, hogy a Corvinus Egyetemet működtető alapítvány is már eladhatja a paketteket, azzal a feltétellel, hogy azt először az államnak kell felajánlania, s csak ha az nem tesz 90 napon belül vételi ajánlatot, akkor értékesítheti másnak a részvényeket.

A  mai árfolyam alapján a 10 százalékos Richter-pakett értéke több mint 134 milliárdot ér.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!