3p

A Continental egy, az egész vállalat számára elérhető 3D nyomtató kompetencia központot nyitott meg a karbeni elektronikai üzemében. Saját fejlesztési és gyártási szolgáltatója, a Continental Engineering Services vezetése alatt a vállalat sokéves szaktudásának egyesítésével tette elérhetővé ezt a gyártási technológiát az összes divízió számára.

A hagyományos, köszörüléssel járó gyártási módszerekkel ellentétben az alkatrészek rétegenként jönnek létre, egy digitális tervrajz alapján. A csúcstechnológiás 8000 m²-es üzemben a vállalat különféle gyártási folyamatokat és rendszereket vonultat fel, így a karbeni kompetencia központ lehetővé teszi az alkatrészek kis tételben való hatékony és nagy precizitású gyártását belső és külső kliensek számára is.

Marógép a Continental karbeni üzemében. (Fotó: Continental)
Marógép a Continental karbeni üzemében. (Fotó: Continental)

A karbeni üzemben a Continental Engineering Services különböző technológiákat ötvöz. Az additív gyártáson kívül a következő technológiákat alkalmazzák: nagy teljesítményű CNC gépek, fröccsöntés, lézeres hegesztő rendszerek, valamint modern elektronikai gyártás nyomtatott áramkörök összeállításához. A különböző környezetszimulációs tesztelő berendezések és a kis tételben való gyártás kombinációja egy ideális egyveleget hoz létre, amely lehetővé teszi azt, hogy a megfelelő technológia, vagy technológiák kombinációját választhassák ki az adott feladathoz.

Bonyolult és magas szintű geometria létrehozása

Az additív gyártásnak is nevezett 3D nyomtatási folyamat során az anyag rétegről rétegre épül fel, hogy háromdimenziós tárgyakat alkosson, például féknyergeket, folyadéktartályokat, vagy vízszivattyúkat. Szó lehet akár prototípusokról, mintákról, alkatrészekről, vagy eszközökről, például az  alumíniumból készült nyomtatott elemek már tartósságban és kinézetben is felveszik a versenyt a hagyományos módon készült elemekkel. Továbbá a Continental a tervezéstől a gyártásig a teljes folyamatláncot kombinálja, annak érdekében, hogy az utómunkák, a tesztelés és validálás, valamint a környezetszimulációs terméktesztelés mind egy tető alatt történjen.

A központban 3D-s szkennelést végeznek az elemekről, megszerkesztik, majd kinyomtatják őket a kívánt anyag felhasználásával. Képesek például magas minőségű fém alkatrészeket készíteni műanyagok helyett. Továbbá a tervezésben zajló változásokat rugalmasan tudják kezelni a terméktől függően. A folyamatnak köszönhetően csökken a gyártási költség és a gyártási idő is.

Korszerű 3D nyomtató technológiák

Az új kompetencia központban a Continental többféle modern 3D nyomtató technológiát is rendelkezésre bocsát. Például a szelektív lézersugaras olvasztógép (SLM) fontos szerepet játszik a fémből készült elemek gyártása során. A fémpor szelektív olvasztásával járó folyamat során rétegről rétegre egy háromdimenziós struktúra jön létre. A további technológiák között, amelyek műanyagot használnak, az alábbiak szerepelnek: szelektív lézeres szinterezés (SLS), amely különböző típusú műanyagokat alkalmaz (PA, PP, polisztirol), sztereolitográfia (SLA), digitális fényfeldolgozás (DLP), és olvasztott lerakódás modellezés (FDM).

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!