3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Nemcsak rezidensekkel próbálják helyettesíteni Győr-Moson-Sopronban azokat a háziorvosokat, már kórházi orvosokat toboroznak a most élesedő ügyeleti rendszerbe.

Nemcsak rezidensekkel próbálják helyettesíteni Győr-Moson-Sopronban azokat a háziorvosokat, akik az országos kamarai tiltakozás részeként nem hajlandók aláírni az új ügyeleti szerződéseket. Már kórházi orvosokat toboroznak helyükre a pluszpénz és a szabadnap ígéretével. Ez derül ki abból a levélből, amit a Győr-Moson-Sopron megyei kórház főigazgatója és orvosigazgatója írt kollégáiknak - írja a Népszava.

A győri Petz Aladár Kórházból próbálnak orvosokat találni. Fotó: Facebook
A győri Petz Aladár Kórházból próbálnak orvosokat találni. Fotó: Facebook

Az ügyeleti pont Győrben és Mosonmagyaróváron is a kórházban működik majd március 1-jétől. Arra kérik az orvosokat, hogy jelentkezzenek a feladatra. Az eredetileg 7-11 ezer forintos óradíjat is több ezer forinttal emelték, Győrben 10-12 ezer forintra, Mosonmagyaróváron pedig 12-15 ezer forintra. Az ünnepnapokra járó magasabb díj mellé még „8 óra fizetett szabadnapot” is biztosítanak.

Miután egyetlen háziorvos sem írta alá az ügyeleti szerződést, a Győr-Moson-Sopronban megyei kórház rezidensekkel és szakorvosjelöltekkel végeztetné el – „egyelőre csak márciusban” – a feladatot.

A lap úgy tudja, a kórház szerint a rezidensek önként jelentkezhetnek a munkára, az érintettek viszont azt állítják, a személyes beszélgetéseken egyértelművé tették a számukra, hogy kötelező a feladatot elvállalniuk.

A lap eredménytelenül kereste a kórház igazgatóját, az OMSZ-tól viszont azt válaszolták, hogy "mintegy 40 orvossal folyik a szerződéskötés adminisztrációja. Amíg nem csatlakozik elég háziorvos, a helyükre jogszerűen más orvosokat, illetve orvosi felügyelet mellett tevékenykedő mentőtiszteket is alkalmaznak a betegek érdekében.”

Közben Szíjjártó László, a Magyar Orvosi Kamara Győr-Moson-Sopron Megyei Területi Szervezetének elnöke is írt levelet a szakorvosjelölteknek. Ebben arra kérte a fiatal kollégáit,

ne írjanak alá, ne ügyeljenek a háziorvosok helyett, mert gyakorlatilag „sztrájktörővé válnak”, azok ugyanis, akik ily módon vállalnak plusz munkát, eladják a jövőjüket egy tál lencséért. 

Ehelyett álljanak ki magukért, a betegekért, a kollégáikért. Arról is írt, hogy az alapellátási ügyeleti szerződések alá nem írása a kamarai nyomásgyakorlás része. A kialakult helyzetre pedig az egyetlen megoldás, ha a kormányzat azonnal tárgyalásokat kezd az orvosi kamara február elején meghirdetett követeléseiről.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!