Ahogy arról beszámoltunk, a Belügyminisztérium rendesen kiakdt, hogy a Magyar Orvosi Kamara (MOK) azt állította, hogy „az orvosok a kórházi adósságok miatt nem tudják ellátni a betegeket. Ezzel szemben a valóság az, hogy ma Magyarországon minden beteg megkapja az állapotának megfelelő ellátást, beteg nem marad ellátatlanul” – írták hétvégi közleményükben.
Emellett a tárca felszólította a kamarát, az őket támogató pártokat (Tisza, DK) és a sajtó képviselőit, hogy „fejezzék be a társadalom félrevezetését, az orvosok és az egészségügyi szakdolgozók lejáratását”.
A MOK viszont nem ijedt meg a Belügyminisztérium szavaitól, közösségi oldalukon arról számoltak be, hogy az egészségügy finanszírozásának támogatásáért társadalmi kampányba kezdenek, ugyanis az általuk megkérdezett 7339 orvos 97,2 százaléka egyetért azzal, hogy
az 1500 euró/fő/év nagyon kevés egy betegre Magyarországon, miközben az EU-s átlag 3500 euró/fő/év.
Véleményük szerint ezzel magyarázható az általános alulfinanszírozottság, a bérek értéktartásának leállása és az intézmények eladósodása. A MOK hangsúlyozta, hogy célja a „kollégák szakmai képviselete és az egészségügyi rendszer jobbítása, az ehhez szükséges párbeszéd és folyamatok megindítása”.
Emellett arra is kitértek, hogy a Belügyminisztérium nem mond igazat, amikor „politikai célú hangulatkeltésnek” titulálják az akcióikat, és összemossák őket a DK-val vagy a Tisza Párttal, ugyanis a MOK véleményét mindig „pártpolitikától függetlenül, az ismert hazai és nemzetközi statisztikai adatok, valamint tagjaink és betegeink megismert tapasztalatai alapján, a való életből merítve alakítjuk ki”.