Az InfoRádióban járt a Belügyminisztérium egészségügyért felelős államtitkára, a beszélgetést az infostart.hu foglalta össze. Takács Péter egyebek mellett kijelentette, nincsen arra politikai szándék, hogy a heti 200 óránál nagyobb kapacitással rendelkező szakrendelőket állami felügyelet alá vegyék, a tervet a kormány elvetette, a napirendről is lekerült.
A járóbeteg-szakellátás reformjával, a kórházi és az önkormányzati szakrendelések párhuzamosságának megszüntetésével kapcsolatban kifejtette: a fenntartó kilététől függetlenül a járóbeteg-szakellátás széles spektrumát kell az otthon közelében biztosítani.
Takács a betegek szempontjából legfontosabb újításként a járóbeteg-irányítási rendszer bevezetését említette, mert a szakrendelésekhez való hozzáférés könnyebbé vált az Egészségablak alkalmazásban az online időpontfoglalással.
Takács Péter megemlítette még, hogy ősszel készített elő egy jogszabálycsomagot, amellyel számos kompetenciát vagy visszaadnak, vagy odaadnak a háziorvosoknak. Példaként bizonyos receptfelírási jogosultságokat említett, illetve egyes diagnosztikai terápiákat, amelyeket most a háziorvos nem írhat föl, csak szakorvos. Ezeket most visszaadják, és a lehetőségek körét még bővítik is, folyamatosan konzultálva elsősorban a kollegiális vezető háziorvosokkal, illetve az orvosi kamara alapellátási munkacsoportjával.
Foglalási díj
A Népszava cikke szerint Takács Péter pedig a Medicina2000 Magyar Járóbeteg Szakellátási Szövetség balatonfüredi konferenciáján arról beszélt, hogy már nem lehet „elhajtani” a nem területi beteget a szakrendelőből, kivéve, ha elfogyott az intézmény közfinanszírozott ellásokra költhető kerete.
A lap beszámolója szerint Pál Miklós, a szövetség elnökségi tagja a közönség soraiból azt javasolta,
be kellene vezetni az ezer forintos foglalási díjat, és ha megérkezik a beteg a lefoglalt időpontjára, akkor visszakapja a pénzt. Ha nem, bukta az összeget.
Takács Péter a javaslatra úgy reagált: ez az ötlet jobban kezelhető, mint a vizitdíj, megvizsgáltatja a lehetőségét. Megjegyezte: bár politikailag érzékeny kérdés, de mint ellátásszervezési eszközként, nem látott benne kivetni valót.