A budapesti átlagos bérleti díj 260 ezer forint fölé nőtt, a lakások fajlagos négyzetméterára 5 ezer forint. Az egyszobás lakást keresők 160-260 ezer forint közötti díjakra készülhetnek havonta a Duna House kínálati adatai szerint.
Egyetemisták a rajtvonalon - mire érdemes figyelni?
A felsőoktatási ponthatárok kihirdetésének napja idén július 24-e, ezt követően megugrik a kereslet az albérletek iránt - írták. A Duna House szakértőinek tanácsa, hogy már a ponthatárok kihirdetése előtt érdemes feltérképezni a bérleti piac kínálatát. A bérlők közötti versenyben előnyt szerezhet, aki akár jövedelemigazolással, akár korábbi főbérlőtől származó ajánlással felszerelkezve igyekszik biztosítékot adni a tulajdonos számára a megbízhatóságáról. Amennyiben több tanuló költözne egy lakásba, úgy érdemes minden leendő lakónak megjelenni az ingatlan megtekintésekor, akár már a kaució és az első havi bérleti díj összegével felszerelkezve.
Mindenképpen írásos megállapodásban érdemes rögzíteni a feltételeket, amely azonban abban az esetben védi kellőképpen a feleket, ha közjegyző előtt írják alá. Az energetikai tanúsítvány szerződésbe foglalása nem, de az irat bemutatása bérlés esetén is kötelező. Érdemes elkérni a korábbi közüzemi számlákat is, valamint ellenőrizni, hogy egyik szolgáltatónál sem halmozódott fel tartozás - ajánlotta a Duna House.
Nem csak Budapest drágul - rossz hír a magyar lakosságnak
Éves szinten minden településtípuson emelkedtek a lakásárak és a bérleti díjak, ami negatívan befolyásolja a magyar lakosság fizetőképességét. Budapest a legkevésbé megfizethető EU-s fővárosok közé tartozik: