3p

Korábban a Debrecen belvárosában található Lion Office Centerben dolgoztak.

Egy névtelenséget kérő CATL-alkalmazott a debreceni CATL Inpark telephelyén uralkodó munkakörülmények miatt írt levelet a Hajdu-Bihar vármegyei munkavédelmi hivatalnak, levelét a Telexnek is eljuttatta. A dolgozó szerint az irodai munkavégzésre teljesen alkalmatlan körülmények közé kényszerítették őket, miután a cég szeptember végén átköltöztette az irodai személyzetet a gyártási egységek közelében lévő Inpark épületegyüttesébe. Korábban a Debrecen belvárosában található Lion Office Centerben dolgoztak.

„Teljes kétségbeesésemben írom levelemet Önöknek a debreceni CATL Inpark telephelyén tapasztalható munkakörülmények miatt” – kezdte levelét az alkalmazott, kiemelve, hogy az új irodában egésznapos zajban kell dolgozniuk, mivel közvetlenül a gyártóegység mellett helyezték el az irodákat, ahol cellákat kezelnek és hegesztenek modulokká.

Az alkalmazott arról is beszámolt, hogy a dolgozókat zsúfoltan helyezték el, szerinte az asztalok és a székek túl közel vannak egymáshoz, ráadásul az áramellátás sem megfelelő, a kábelekben való botladozás napi problémát jelent.

Higiéniai szempontból is komoly kifogások merültek fel: Az étkezőben folyamatos a moslékszag, az ételmaradékokat egy nyitott hordóban gyűjtik, és egyetlen mosogató van, ami gyakran eldugul.

A CATL válaszában elismerte, hogy az irodai dolgozókat a gyártóegységekkel azonos épületbe helyezték, de hangsúlyozták, hogy ez az autóiparban bevett gyakorlat. „Az InPark épületet különböző tevékenységekre tervezték, és a CATL külön épületrészeket különített el a termelési, raktározási és irodai munkavégzésre” – közölte a cég. Hozzátették, hogy az irodahelyiségek ablaka az automatizált gyártási területre néz, de a gyártósoroktól 2,4 méter széles folyosó választja el őket.

A levélíró szerint azonban az irodák egy része csak a gyártóegységeken keresztül érhető el, így a dolgozóknak védőfelszerelést kell viselniük. A CATL szerint az irodák több oldalról is megközelíthetők, azt azonban elismerték, hogy ha a termelési egységen való áthaladás szükséges, akkor a védőfelszerelés viselése a nemzetközi biztonsági protokoll része.

Az alkalmazott a telephely megközelítésével kapcsolatban is komoly problémákat említett, mivel a helyszínre egy kátyús, kavicsos úton lehet eljutni, amely esős időben szinte járhatatlan. A CATL válaszában közölte, hogy az út ideiglenes, de az aszfaltozott út építése várhatóan novemberben befejeződik.

A levélíró szerint a helyi vezetés tehetetlen, a dolgozók otthoni munkavégzést kértek, amit azonban a cég elutasított. A CATL szerint a jelenlegi helyzet átmeneti, és elkötelezettek a munkakörülmények folyamatos javítása mellett.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!