3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Hat állami szervnek küldött levelet Lánczi Tamás, a Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke, négytől pozitív választ kapott.

Az Átlátszó peres úton szerezte meg azokat a dokumentumokat, amelyekből kiderül, hogy a Szuverenitásvédelmi Hivatal megpróbálhat túlterjeszkedni törvényi felhatalmazásán.

Az oknyomozó portál szerint a hivatal elnöke, Lánczi Tamás hat állami szervnek írt levelet, amelyben együttműködésre szólította fel a Magyar Nemzeti Bankot (MNB), a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságot (NAIH), a Nemzeti Adó- és Vámhivatalt (NAV), a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságot (NMHH), a Magyar Ügyvédi Kamarát, illetve a Magyar Könyvvizsgálói Kamarát (MKVK).

Utóbbi kettő a titoktartási kötelezettségre hivatkozva visszautasította a kéréseket, azonban előbbi négy hajlandónak látszik együttműködni a hivatallal.

Az MNB-től például azt kérte Lánczi Tamás,

  • hogy illesszék a kereskedelmi „bankok egyedi IT infrastruktúrájához és ügymenetéhez” azt, ahogy az SZH jövőbeni kéréseik hozzájuk befutnak,
  • hogy „kimutatható lehessen az egyes pénzintézetek ügyfelei számláin”, hogy milyen „utalások és átvezetések történnek”,
  • hogy az SZH kapjon ilyen, a „szuverenitásvédelmi törvény szemszögéből megalkotott” kimutatásokat, „amelyek alkalmasak a projekt cégek és ad-hoc, magánszemélyekre vonatkozó, a szuverenitásvédelmi törvényben foglalt tényállás kimerítésére”,
  • illetve hogy mesterséges intelligenciát is hasznosítsanak „a mintázatok és rejtett összefüggések kimutatására”.

"Matolcsy György, a központi bank elnöke április végén kelt válaszában megköszönte a megkeresést, és az együttműködés „konkrét elemeinek kidolgozása érdekében” Farkas Ákoshoz, az MNB felügyeleti koordinációs igazgatójához irányította az SZH-t.
Az MNB elnökének válaszlevelében utalt arra, hogy együttműködési megállapodás fog létrejönni a két szervezet között"

- írja az Átlátszó.

A NAIH Lánczi mindhárom kérését teljesíti, azzal a kikötéssel, hogy anoniizálják a személyes adatokat a beadványokban, a NAV-tól azt a választ kapta az Átlátszó, hogy „a Szuverenitásvédelmi Hivatal által kezdeményezett együttműködés kialakítása jelenleg a két szervezet között folyamatban van.”

A Médiahatóságot elnöklő Koltay Andrástól azt kérte Lánczi, hogy az NMHH műsorfigyelő és -elemző főosztálya készítsen elemzéseket „a nemzeti szuverenitást sértő tartalmak megjelenéséről”, a hatóság pedig állítson fel egy olyan rendszert, ahol lakossági bejelentéseket fogadnak az ilyen tartalmakról. Ezeket az elemzéseket és bejelentéseket pedig „haladéktalanul” küldjék el az SZH-nak.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!