1p

Még mindig kap fizetést a Magyar Honvédségtől a Tisza Párt szakpolitikusa. 

Az Index információi szerint a korábbi vezérkari főnök számára honvédelmi szolgálati juttatás, illetve önkéntes tartalékos szolgálati jogviszony címén jelenleg is folyósítanak egy körülbelül 1,3 millió forintos összeget.

Az esettel kapcsolatban kérdéseket tettek fel a Tisza Párt biztonságpolitikai szakértőjének, akinek nevében a Tisza Párttól sajtókapcsolatok aláírással érkezett válasz. Ebben azt írták: Ruszin-Szendi Romulusz csak a részére a jogszabályok alapján járó juttatásban részesül. A levélben megjegyezték, hogy a magyar Honvéd Vezérkar valaha volt legfiatalabb vezetője szakértőként segíti a Tiszát.

Az Index cikkében kiemelik, Ruszin-Szendi Romulusz az utóbbi hónapokban több súlyos botrány főszereplőjévé vált, a nyilvánosságra került ügyek egyszerre érintenek közpénzfelhasználást, hatalommal való visszaélést és több, politikailag kényes kérdést.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!