3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az elmúlt órák eseményei dióhéjban.

  • Ukrajna főügyésze szerint az ukrajnai háború kitörése, 2022 februárja óta csaknem 80 ezer háborús bűncselekményt jegyeztek fel orosz részről. Andrij Kosztin szerdán az amerikai Kongresszus külügyi bizottságában tartott meghallgatáson azt állította, hogy az orosz erők szándékosan használják a nemi erőszakot, kínzást és emberrablást az ukrán polgári lakosság megfélemlítésére.
     
  • Az Egyesült Államok újabb katonai segélyt jelentett be szerdán Ukrajnának 325 millió dollár (112 milliárd forint) értékben. Az amerikai külügyminisztérium egyik szóvivője közölte, hogy a csomag mindenek előtt lőszereket tartalmaz olyan fegyverrendszerekhez, mint például a HIMARS önjáró rakétatüzérségi eszközök. Emellett tartalmaz még több mint kilencmillió darab, kézifegyverekbe való lövedéket, korszerű páncéltörő rakétákat, logisztikai járműveket, tüzérségi lőszereket és harckocsik elleni aknákat.
     
  • Az orosz erők ellen harcoló, fronton szolgáló ukrán katonák 100 ezer hrivnya (932 ezer forint) összegű ellátmányt kapnak havonta - közölte szerdán az ukrán hadvezetés azzal a szándékkal, hogy véget vessen a pénzügyi ellátmány és az egyéb juttatások körül kialakult találgatásoknak.

    High Mobility Artillery Rocket System (HIMARS) típusú, precíziós rakétarendszer. Fotó: Pentagon
    High Mobility Artillery Rocket System (HIMARS) típusú, precíziós rakétarendszer. Fotó: Pentagon

     
  • Az oroszok attól tartanak, hogy a NATO - és különösen az USA - nagy hatótávolságú rakétarendszereket és modern repülőgépeket szállíthat Ukrajnának.  Attól is tartanak, hogy Lengyelország, mint a szövetség elszabadult hajóágyúja csapatokat küldhet Ukrajnába. Ez a konfrontáció soha nem látott eszkalációjához vezetne.
     
  • Az ukrán védelmi erők továbbra is kritikus hiánnyal küszködnek az elektronikus hadviselési rendszerekben, a légvédelmi rendszerekben, a tüzérségi lövedékekben és a nehéz gyalogsági fegyverekben. Ez lehet a fő oka annak, hogy májusra halasztják a várható ukrán ellentámadást.
     
  • Macron „titkos terven dolgozik" Kínával, amelynek célja Oroszország és Ukrajna már idén nyáron tárgyalóasztalhoz ültetése. Macron megbízta külpolitikai tanácsadóját, Emmanuel Bonne-t, hogy működjön együtt Vang Ji kínai külpolitikai főképviselővel egy kiindulópontként használható "keret" kidolgozásában.
     
  • Kétnapos szünet után újraindultak a hajók ellenőrzései az ukrán fekete-tengeri kikötőben - közölte Olekszandr Kubrakov ukrán miniszterelnök-helyettes.
     
  • Lloyd Austin, az Egyesült Államok védelmi minisztere svédországi látogatása során kijelentette, hogy az USA alig várja, hogy a szövetség júliusi csúcstalálkozója előtt NATO-tagként üdvözölje Svédországot. Ezért a csatlakozás ratifikálására fogja ösztönözni Törökországot és Magyarországot. Svédország Finnországgal együtt tavaly májusban kérte felvételét a NATO-ba.
     
  • Több skandináv ország közszolgálati médiumainak közös vizsgálata szerint Oroszország halászhajónak álcázott kémhajókat használó tervet dolgozott ki, hogy megtámadja a szélerőműveket és a kommunikációs kábeleket az Északi-tengeren.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!