- Oroszország három további kerületet foglalt a kelet-ukrajnai Bahmut nyugati részén, írta a Frankfurter Allgemeine Zeitung az orosz védelmi minisztérium közlésére hivatkozva ma délután. Ugyanezt közölte a Guardian is, amely szerint feltehetően a Wagner-zsoldoshadsereg egységeiről van szó. A várost hosszú hónapok óta ostromolják az orosz erők, azonban máig nem tudták teljesen bevenni. Az ostrom állásáról sok esetben egymásnak ellentmondó hírek érkeznek, amelyek valóságtartalmát nehéz ellenőrizni.
- A moszkvai külügyminisztérium szerint Németországban döntés született arról, hogy tömegesen kiutasítanak orosz diplomatákat. Marija Zaharova orosz külügyi szóvivő egyúttal jelezte, hogy Oroszország ellenlépéseket készül tenni, ami azt jelenti, hogy Moszkva szintén kiutasít majd német diplomatákat az országból. Orosz sajtóhírek szerint több mint húsz német diplomatára vonatkozik az intézkedés. Oroszország és Németország már korábban is kölcsönösen utasított ki diplomatákat, a képviselet mindkét országban már most is csökkentett szintű.
- Litvánia szombaton próbaképpen tízórás időtartamra teljesen leválasztotta saját villamosenergia-hálózatát az orosz hálózatról - közölte a Litgrid hálózati üzemeltető. A nap folyamán a balti ország energiaellátását kizárólag belföldi forrásokból, valamint svédországi és lengyelországi importból biztosítják. Litvánia előző évben már beszüntette az orosz gáz importját, azonban - akárcsak Észtországban és Lettországban - Litvániában is jelen van az a szinkronizált, közös energiahálózat, amely még a szovjet korszakból eredően köti össze a három balti országot Oroszországgal és Fehéroroszországgal. Az öt országot összekötő BRELL-gyűrűrendszer miatt a Baltikum energiahálózata bizonyos mértékben továbbra is ki van szolgáltatva Moszkvának és Minszknek, írta az MTI.
- A lisszaboni Szent Jeromos-kolostor előtt katonai pompával rendezett fogadással kezdődött meg szombaton Luiz Inácio Lula da Silva brazil elnök portugáliai látogatása. A vizit ellen a Portugáliában élő ukrán közösség a lisszaboni brazil nagykövetség előtt tiltakozott. A brazil elnök azzal haragította magára őket, hogy Lula pekingi látogatása során, néhány nappal ezelőtt azt mondta, "az Egyesült Államoknak fel kell hagynia a háború támogatásával, és el kellene kezdenie a békéről beszélni".