A jelenlegi villanyszerelő és gépi forgácsoló szakképesítések mellett az automatikai technikus és a mechatronikai technikus szakmák gyakorlati képzése is megvalósul a bővülő és korszerűsödő tanműhelyben - ismertette a tárca.
A cég vállalta, hogy a támogatással létrejövő tanműhelyt legalább öt évig a gyakorlati képzés céljaira használja, a tanulói létszámot pedig legalább öt éven keresztül fenntartja. A vállalat az új beruházással kiemelten támogatja a munkaerő-utánpótlás képzését és a nyugat-magyarországi régió duális képzését is - áll az NGM közleményében.
A General Motors magyarországi termelőüzeme, az Opel Szentgotthárd Kft. több mint húsz éve gyárt személygépkocsi-motorokat és alkatrészeket. A kft. az elmúlt évek során az anyavállalat kiemelt motorgyártó központjává vált.
A magyar vállalat nagy gondot fordít munkavállalóinak magas szintű képzésére, illetve a képzett munkaerő pótlására, így az elmúlt években középiskolai tanulók gyakorlati képzése is elindult a szentgotthárdi gyárban - hangsúlyozta az NGM.
MTI