Az Európai Unió 322,5 millió forintos támogatásával megvalósult beruházás a cégcsoport valaha volt legnagyobb egyidejű fejlesztése - tette hozzá az igazgató. Kósa Lajos (Fidesz-KDNP), Debrecen polgármestere szerint egy iparág újjászületéséről van szó a cívisvárosban, 2004-ben ugyanis megszűnt - és akkor azt hitték véglegesen - az akkor 125 éves múltra visszatekintő dohánygyártás a városban. Debrecen minden támogatást megad ahhoz, hogy itt a dohányipar sikeres, nyereséges legyen - tette hozzá a polgármester.
Papp László (Fidesz-KDNP) alpolgármester emlékeztetett rá, hogy a beruházással 60 új munkahely létesítését vállalta a Róna Dohányfeldolgozó Kft., ezzel szemben 170 új munkahelyet teremtettek, ami által összesen 440-en - többen, mint valaha -, dolgoznak Debrecenben a dohányiparban.
Ugyanakkor a mezőgazdasági termelésre épült gyár ennél jóval több embernek - hajdú-bihari és szabolcs-szatmár-beregi dohánytermelő családoknak - jelent megélhetést - tette hozzá az alpolgármester.
Bajusz Géza, a Róna Dohányfeldolgozó Kft. ügyvezetőjének tájékoztatása szerint évente 8 milliárd szál cigarettahüvelyt és 700-800 tonna fogyasztási dohányt állítanak elő 50-50 százalékban hazai, illetve import alapanyagból. A cigarettahüvely-gyártásból 12 százalékkal részesednek az európai piacon. A cég árbevétele eléri a 15 milliárd forintot, aminek 25 százaléka exportból származik. A múlt évben az adózás előtti eredményük 1,5 milliárd forint volt - mondta el az MTI érdeklődésére az ügyvezető.
MTI