A közleményük szerint az egykulcsos személyi jövedelemadó eltörli a rendszerből a szolidaritást, nem szolgálja az arányos közteherviselést, és kizárólag a legtehetősebbeknek nyújt kedvezményeket. Ehelyett a szakszervezet a progresszív adózást támogatja, mert így mód van az alacsony jövedelműek bérének emelésére is.
A KASZ arra kéri a kormányt, hogy a jövő évi személyi jövedelemadó törvények megalkotásánál fokozottan ügyeljen a minimálbér és bérminimum reálértékének megőrzésére. Senkinek ne legyen a nettó keresete kevesebb, mint a mostani rendszerben.
A KASZ kitart amellett is, hogy a bérminimumok emelése ne csak kompenzációról szóljon, hanem a dolgozók keresete az inflációval arányosan is emelkedjen.
Megfontolandónak tartja a KASZ a természetbeni juttatások adómentességének visszaállítását, illetve az étkezési jegyek egységesítését. A jelenlegi helyzet nem tartható hosszú távon, ugyanis ez a juttatási forma már rég nem azt szolgálja, amiért bevezették: már nem a béren felüli pluszjuttatás a dolgozóknak, már nem az étkezést biztosítja, hanem a kereset része, ami ha adóköteles marad, előbb vagy utóbb eltűnik.
A Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete levélben kérte Matolcsy Györgytől, a kereskedelemért felelős minisztertől, hogy a kereskedelem presztízsének megóvása, a szakmában dolgozók képzettségi szintjének védelmére ismét írják elő, hogy szakképzettség szükséges a kereskedelmi dolgozóknál.
A KASZ közölte, hogy a kormányváltás óta figyeli az új kormány kétharmados többségével megalkotott törvényeit, és aggodalommal szemléli az országos érdekegyeztetés rendszerének alakulását. Megdöbbenve tapasztalja, hogy egyre több területen megszűnnek a szakszervezeti részvétel intézményei. Minden jel arra mutat, hogy a kormány célja a jelenlegi tripartit rendszer átalakítása, a szakszervezetek kiszorítása - írja közleményében a szakszervezet.
MTI