2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az első becsült adatok szerint a mezőgazdasági ágazat kibocsátási értéke 2014-ben folyó áron 3,6 százalékkal haladta meg a 2013. évit, 4,9 százalékos árcsökkenés mellett 9,2 százalékkal bővült a kibocsátás volumene - jelentette a mezőgazdasági számlarendszer előzetes adatai alapján szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Az adatok azt mutatják, hogy az agrárium 2011 óta folyamatosan felülmúlja az előző évi teljesítményét. A bruttó hozzáadott érték tavaly változatlan áron 21, folyó áron 11 százalékkal emelkedett - közölte a KSH.

Az előzetes adatok alapján 2014-ben a növénytermesztés kibocsátásának volumene 12 százalékkal emelkedett az előző évihez képest, miközben 8,6 százalékkal mérséklődött a termelői-árszínvonal. A kibocsátás szerkezetében meghatározó gabonafélék termesztésének volumene ötödével nőtt, a kukoricáé harmadával nagyobb, mint tavaly volt. Az ipari növények kibocsátása 13, a takarmánynövényeké 3 százalékkal bővült. A napraforgó és a repce kibocsátás is számottevően nőtt a 2013. évihez viszonyítva.

A kertészeti termékek termesztésének volumene 3,1 százalékkal elmaradt az előző évitől, a burgonyáé azonban 10, a gyümölcstermesztésé pedig közel 4 százalékkal emelkedett 2014-ben.

Az élő állatok kibocsátása 6,2 az állati termékeké 3,4 százalékkal nőtt, így az állattenyésztés teljes termelési volumene 5,3 százalékkal emelkedett a tavalyihoz képest, a termelői árak változatlansága mellett. A bővülést főként az emelkedő sertés-, baromfi-, valamint a tejkibocsátás eredményezte.

A nagyobb kibocsátás a folyó termelő felhasználás volumenét is megemelte, árindexe viszont csökkent. A két legjelentősebb tétel, az energia és a takarmányok ára csökkent, a többié nem, vagy csak mérsékelten emelkedett.

A termelési tényezők jövedelme 11, a vállalkozói jövedelem 13 százalékkal magasabb volt, mint a tavalyi. Így a termelési tényezők munkaerőegységre jutó reáljövedelme 9 százalékkal emelkedett.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!