A Radio Classique című francia rádióban hétfőn sugárzott nyilatkozatában Lagarde rámutatott, hogy Németország az euróövezet egyik olyan ritka tagállama, amelynek van költségvetési mozgástere. Az Angela Merkel vezette német kormány már tervezi a bérek emelését és a közlekedési infrastruktúrába való nagyobb állami beruházásokat, mindazonáltal a valutaalap álláspontja szerint Németország, saját érdekében is, ennél többet tud tenni, hogy ösztönözze a fogyasztást és elősegítse a gazdasági fellendülést úgy belföldön, mint az eurózóna egészében - mondta.
A Les Échos című francia napilapban hétfőn megjelent interjújában az IMF vezérigazgatója azt javasolta, hogy Németország a következő négy évben a tervezett 0,2 százalék helyett bruttó hazai termékének (GDP) 0,5 százalékát fordítsa közlekedési beruházásokra. Ezenkívül Németország a magasabb bérkiáramlással támogatni tudná az euróövezeti gazdaság felépülését, mert akkor a német fogyasztók "táplálhatnák" a keresletet.
Lagarde azt is kifejtette, hogy az IMF szerint az euróövezeti országok esetében nem lehet túlzott mértékű megszorításokról beszélni, a költségvetési deficitek csökkentésének tempója minden országban megfelelőnek tűnik. Hangsúlyozta, hogy a deficitek csökkentésére tett ígéreteket be kell tartani, még akkor is, ha az infláció a vártnál alacsonyabban alakul, azt nem lehet ürügyként használni a közkiadások terén szükséges erőfeszítések elhalasztására.
A vezérigazgató úgy fogalmazott, hogy a világgazdasági növekedés egyszerre "gyenge, törékeny és egyenlőtlen". Több geopolitikai kockázat mellett az is hozzájárul a pénzügyi bizonytalansághoz, hogy bizonyos aktívumok, nem csak részvények, erősen túlértékeltek. "Nem buborékról beszélek" - mondta, hozzátéve ugyanakkor, hogy a piacszabályozó és -felügyelő szerveknek fokozott figyelmet kell fordítaniuk erre a jelenségre.
MTI