2p

A PannErgy befejezte Miskolcon geotermikus projektje második fázisának kivitelezését - közölte a BÉT honlapján a társaság kedden.

A tőzsdén jegyzett Pannergy Nyrt. az elmúlt év májusában adta át a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Kistokaj határában 7,5 milliárd forintba kerülő miskolci geotermikus projektjének első szakaszát, ez Magyarország és a térség legnagyobb geotermikus hőt hasznosító rendszere, amely tízezer miskolci háztartást és több mint száz intézményt lát el környezetbarát hővel.

A keddi tájékoztatás szerint a PannErgy Nyrt. leányvállalata, a Kuala Kft. a most befejezett beruházást részben a 2013. szeptemberében az Új Széchenyi Terv pályázatán elnyert, egymilliárd forintos vissza nem térítendő támogatásából finanszírozta.

A miskolci önkormányzat tulajdonában lévő, a Miskolc Holding Zrt. égisze alatt működő Miskolci Hőszolgáltató (Mihő) Kft. Tatár utcai hőközpontjában a projekt befejezésével megkezdődhet az a próbaüzem, amelynek köszönhetően a társaság hőenergiát szállíthat Miskolc belvárosába és az egyetemre, ezt a Tatár utcai fűtőműnél beépített csaknem 30 megawattos hőcserélőkön keresztül valósítják meg.

A közlemény kitér arra is, hogy a Mihő az országban egyedülálló módon négy, különféle megújuló energiát hasznosít a távhőszolgáltatás rendszerében; a napkollektor rendszer energiáját, biogázt, biomasszát, valamint legjelentősebb mértékben geotermikus energiát.

A tájékoztatás szerint jószerivel Európában is egyedülálló, hogy a cég idén a geotermikus energia bevonásával Miskolcon a  "hőszükségletek" több mint 40 százalékát a megújuló energiaforrás felhasználásával állítja elő.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!