Surányi Zoltán, a bank lakossági szegmens menedzsment vezetője a pénzintézet keddi sajtótájékoztatóján elmondta: a CIB Bank egyik legutóbbi felmérése szerint a jövő szempontjából kiemelkedő szerepük van a havonta kisebb összegeket félretevő megtakarítóknak. A bank közel 100 ezer ügyfele körében végzett "Malacpersely" elemzés alapján az utóbbi időben leginkább a 30 év körüliek figyeltek fel a havi rendszerességgel félretett, sokszor kisebb összegű, de folyamatos megtakarítás jelentőségére.
Kiemelte: az elemzés rámutatott, hogy minden negyedik megtakarító 27-35 év közötti, és ha ez a tendencia folytatódik, a mostani harmincasok megtakarításai segíthetnek abban, hogy növekvő pályára kerüljön a lakosság megtakarítási állománya.
Kifejtette: a 2008 óta eltelt időszak felhívta a figyelmet a lakosság túlzott eladósodottságának veszélyeire, illetve a megtakarítások jelentőségére. Mivel a lakosság pénzügyi vagyona folyamatosan csökken, a havonta félretett, akár kisebb összegekből is összegyűlhet az a megtakarítás, amelyet később az ügyfelek különböző befektetési formákba tehetnek.
"A hazai lakossági megtakarítások bővüléséhez olyan banki termékekre van szükség, amelyek a rendszeres megtakarításokat ösztönzik. A szektor többi szereplőjétől eltérően a CIB stratégiájának fontos részét képezi az új megtakarítások ösztönzése. Ez a megközelítés sikeresnek bizonyult, hiszen 2009 óta közel százezer, a rendszeres, kisebb összegű takarékoskodást támogató számlacsomagot nyitottak az ügyfelek" - mondta el Horváth Krisztián, a bank lakossági üzletágának ügyvezető igazgatója.
A CIB Bank saját, 3 éve a piacon lévő Malacpersely megtakarítási konstrukciójával mintegy 95 ezer ügyfél rendelkezik, a számláikon 60,9 milliárd forint betét gyűlt össze két év alatt. A CIB a jegybanki alapkamatnál magasabb kamatot fizet a számlán őrzött pénzre abban a hónapban, amikor az ügyfél legalább 10 ezer forintot tesz félre, ha ennél kisebb a megtakarítás, a kamat 2,5 százalékos. Tavaly 85 400 ügyfél mintegy 57,1 milliárd forintot tett félre ebben a konstrukcióban.
MTI