Az EBRD a szerdán kiadott féléves összesítésében kimutatta, hogy a régióban a tavalyi év végén 55,5 milliárd euró volt a nem teljesítő kinnlevőségek összege, 6,5 százalékkal, 3,9 milliárd euróval kevesebb, mint egy évvel korábban. A 2015 végén mért rossz követeléstömeg a vizsgált 18 ország hazai össztermékének (GDP) 5,1 százalékával volt egyenlő, és a bruttó kinnlevőség-állomány 7,7 százalékát tette ki.
Ilyen lesz a kisvárdai stadion
Az EBRD kimutatása szerint a legnagyobb éves összevetésű javulás Magyarországon volt, ahol 2,6 milliárd euróval, 33,5 százalékkal csökkentek a nem teljesítő hitelek. A térségen belül egyes gazdaságokban ugyanakkor nőtt a nem törlesztő hitelállomány: Romániában 1,4 százalékkal, Csehországban 1,7 százalékkal, Bulgáriában pedig 20 százalékkal - áll az EBRD szerdai beszámolójában.
A közép- és kelet-európai, valamint az egykori szovjet térség átalakulásának finanszírozására 1991-ben alapított londoni pénzintézet szerint jelenleg Bulgária, Montenegró és Románia tartozik a legsérülékenyebb gazdaságok közé a nem teljesítő hitelek szempontjából, mivel ezekben az országokban a rossz kinnlevőségek aránya magasabb, a fedezeti ráta pedig alacsonyabb a régió átlagánál.
MTI