2p

A Magyar Fejlesztési Bank (MFB) prognózisa szerint a magyar gazdaság 2008-ban éves szinten várhatóan mintegy három százalékkal bővül, az éves infláció pedig 4,7 százalék lesz, ami a jelenlegi kamatszint 6,5 százalékra való csökkentését eredményezheti.

Az MFB a GDP növekedését 2009-ben 3,5, 2010-ben 3,8 százalékra, az éves átlagos inflációt ugyanakkor 3,5, illetve három százalékra várja.

Gál Péter ügyvezető igazgató, a bank vezető közgazdásza az MFB csütörtöki sajtótájékoztatóján a nemzetközi gazdasági folyamatokat értékelve elmondta: várakozásaik szerint nem következik be a legrosszabb forgatókönyv, vagyis nem alakul ki stagfláció.

Az elkövetkező néhány évben azonban a növekedés dinamikáját visszaesések, regionális és szektorális válságok, pénzpiaci bizonytalanságok, további volatilis árfolyam- és kamatmozgások csökkentik majd, de ez nem okoz globális recessziót.

A hazai fejlődési feltételek alakulásában a külső tényezők mellett meghatározó szerepe lesz az elkezdett reformlépések folytatásának, a vállalkozói környezet javítására tett lépéseknek. A növekedési és az egyensúlyi adatok kedvezőbben alakulnak majd az ideinél, de a gyors felzárkózás még nem kezdődik el. Jövőre a jelenlegi egypólusú, exportra épülő növekedést az MFB elemzése szerint a beruházások és a fogyasztás kismértékű élénkülése is segíteni fogja.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!