A globális vagyon koncentrációja az ázsiai-csendes óceáni térség felé mozog - tükrözi a világgazdasági trendeket és a súlypontok eltolódását a Knight Frank nemzetközi ingatlanpiaci tanácsadó cég és a Citi Private Bank vagyonosokat vizsgáló új tanulmánya.
Tavaly év végén a 18 ezret is elérte a legalább 100 millió dollár rendelkezésre álló pénzügyi eszközt magukénak tudhatók száma Ázsiában, lekörözve a 17 ezer és 14 ezer szupergazdagot felmutató Észak-Amerikát és Európát. A tanulmány szerint a jelenleg trend 2016-ra csak felerősödik: az ázsiai-csendes óceáni térségben 26 ezerre, Észak-Amerikában 21 ezerre, Európában pedig 15 ezerre nő majd a szupergazdagok száma.
Az ázsiai vagyonosok igen pozitívan nyilatkoztak a jövőt illetően, 43 százalékuk "optimistának" vagy "nagyon optimistának" látja vagyoni helyzetének alakulását a következő években, ez az arány Észak-Amerikában 25, Európában 29 százalék.
A tanulmány többek közt arra is rákérdezett, a 25 millió dollárnál magasabb befektethető eszközökkel rendelkezők mely városokat tartják legfontosabbnak most és a jövőben. A jelenleg vezető öt város London, New York és Hong Kong, Párizs és Szingapúr, 10 éves távlatban London, New York, Peking, Sanghaj és Szingapúr szerepel a legvagyonosabbak listáján.
MTI