A felmérés kimutatta, hogy az ilyen vállalatok 93 százaléka számít az amerikai gazdaság növekedésére 2011-ben, ám csupán 20 százalék vár 3,5 százalékos, vagy annál nagyobb bővülési ütemet. A megkérdezettek 72 százaléka válaszolt úgy, hogy javul a termelékenység, közel ugyanannyian, ahányan újabb teljes állású munkahelyeket létesítenének.
A finanszírozás nehézségei ellenére 38 százalék további pénzügyi forrásokra számít tevékenységének bővítésére. A vállalatok több mint harmada terjeszkedne külföldön is.
A felmérést készítő cég elemzője az eredményeket értékelve rámutatott, annak ellenére, hogy a válaszok alapvetően optimista hangulatot tükröznek, további kihívások állnak a közepes vállalatok előtt, és ez befolyásolja őket döntéseikben is. A legnagyobb aggodalom - amelyet a válaszadók 50 százaléka jelzett - a magas közadósság miatt van, közösségi, állami és szövetségi szinten egyaránt.
Hasonlóan nagy kockázatot jelentenek az egészségügyi kiadások, a magasabb adókulcsok és egyéb szabályozói kérdések. A vállalatok ugyanakkor úgy gondolták, a jogalkotók és a szövetségi döntéshozók tehetnének lépéseket a szegmens növekedésének elősegítésére: ebben a tekintetben a társasági adók csökkentését és az alacsony kamatszintek fenntartását jelölték meg első helyen a válaszadók.
A tanulmány készítése során 572 vezérigazgatót kérdeztek meg olyan vállalatoknál, amelyek árbevétele 50 millió dollárnál több, ám 1 milliárd dollárnál kevesebb. Kormányzati felmérések alapján az Egyesült Államokban 39 ezer ilyen vállalat volt 2007-ben. Az akkori adatok szerint ezek a társaságok összesen 6,1 ezer milliárd dollárnyi árbevételre tettek szert, ami az amerikai GDP mintegy 40 százaléka. "A piac középső szegmense az amerikai gazdaság motorja, összesen 24,6 millió embert foglalkoztatnak ezek a vállalatok, többet, mint az S&P 500 indexhez tartozó cégek összesen" - mondta az elemző.
MTI