A vezető brit gazdaság-politikai folyóirat szerint a gazdaság "ijesztő" állapotban van, a bankárok ordítanak, a kormány harcra kész, az ellenzék pedig saját magát emészti fel - vagyis Magyarországon a szokott kerékvágásban zajlik az élet.
A végtörlesztési törvénnyel kapcsolatban az írás felidézi, hogy az osztrák és az olasz tulajdonú bankok szerint a kormány ezzel a lépéssel a törvényesség uralmát ássa alá, mások szerint ugyanakkor a bankoknak nem kellett volna ilyen gondatlan hitelezési gyakorlatot folytatniuk. Bárhogy legyen is, az új törvény nem sokat javít Magyarország borús gazdasági kilátásain. Az adóscsökkentés nem hozta a várt hatást, a keresők kisebbsége járt csak jól, sok alacsony jövedelmű pedig még rosszabb helyzetbe került - áll a The Economist írásában.
Kovács Zoltán kormányzati kommunikációért felelős államtitkár ugyanakkor kijelentette a hetilapnak, hogy a devizaadósság most már stratégiai üggyé vált, és a bankoknak figyelmeztetniük kellett volna a hitelfelvevőket az általuk vállalt kockázatokra. A The Economist idézete szerint Kovács Zoltán azzal vádolta a bankokat, hogy azok "a vadnyugat törvényei alapján működnek".
MTI