A március havi index 0,2 százalékponttal alacsonyabb a februári értéknél (39,7), és most már szokás szerint alaposan alulmúlja az ilyenkor megszokott szintet. Korábban 1996-ban és 2003-2005 között volt 50,0 pont alatt márciusban az index (rendre: 49,0; 49,1; 49,2; 48,9). Legalább hat egymást követő hónapban az elmúlt 15 évben még egyszer sem zsugorodott a feldolgozóipar, a korábbi rekordot az 1998. augusztus-december közötti öt hónapos időszak tartotta.
Márciusban egy részindextől eltekintve valamennyi mutató negatív tartományban tartózkodott. A februári stagnálás után valamelyest, 1,8 százalékponttal nőtt az új megrendelések indexe (34,8). A beszerzési mennyiség indexe (34,3) is kis mértékben (0,9 százalékponttal) emelkedett februárhoz képest, és ezzel elmozdult a negatív rekordot jelentő februári mélypontról. A termelési mennyiség indexének (37,6) folyó havi értéke 0,9 százalékponttal nőtt az előző hónaphoz viszonyítva, így az előző két indexhez hasonlóan itt is enyhén lassult az összehúzódás üteme. Július óta folyamatosan egyre kisebb ütemű növekedést jelzett a beszerzési árak indexe (47,4), februárhoz képest 3,8 százalékponttal nőtt az index, de ezzel együtt is negyedik hónapja mutatja a beszerzési árak csökkenését.
A hónap egyetlen pozitív tartományban levő részindexe ismét a szállítási átfutási idő indexe (55,1), melynek értéke 2,3 százalékponttal magasabb a februárinál. Márciusban ismételten tovább csökkent mindkét készletfajta (vásárolt és késztermék) mennyisége, és a csökkenés üteme - ellentétben februárral - újból felgyorsult. A vásárolt készletek szintje (35,1) a márciusi 5,4 százalékpontos eséssel új mélypontra érkezett. A késztermékkészletek indexe (45,2) ennél kisebb ütemű csökkenésre utal, az index értéke 3,3 százalékponttal alacsonyabb a februárinál, és ezzel együtt az elmúlt öt hónap legalacsonyabb értéke. A külpiaci indexek is egy irányba mutatnak: mind az import, mind az export mennyisége kisebb, mint februárban, és továbbra is szűkülést figyelhetünk meg.