Hat bankot Illinoisban zártak be, ezek hasonló üzleti elven működtek, ráadásul mindegyik cég ugyanannak a családnak a kezében volt. Mellettük egy texasi vállalkozásnak kellett még bezárnia a kapuit az amerikai pénzügyi felügyelet, az FDIC rendelkezései szerint.
A felügyelet tájékoztatása szerint a hat illinoisi banknak lejárt követeléseik és egyéb veszteségeik miatt kellett beszüntetni tevékenységüket. Illinoisban idén már összesen 12 bank ment csődbe, míg Texasban a csütörtöki volt az első. Tavaly összesen 25 banknak kellett lehúznia a rolót az Egyesült Államokban. Ezt a számot idén már éprilisban elérték a csődbe ment pénzintézetek.
Amerikában a regionális bankokat elsősorban a lakásárak zuhanása és a jelzálogfedezetek elértéktelenedése sújtja, emellett komoly gondot okoz az emelkedő munkanélküliség is, mivel így egyre többen képtelenek fizetni hiteleiket. Az ország nagyobb bankjait állami segítséggel mentették meg a bedőléstől, azonban a regionális pénzintézetek csak minimális segítséget kaptak a kormánytól.
Az amerikai állami betétbiztosítási alap a 8300 amerikai bank körében az idén még több csőddel számol. A fizetésképtelenséget jórészt hétvégén jelentik be, hogy legyen idő hétfőig az új tulajdonos neve alatt újranyitni a bankokat.
A csütörtökön bedőlt hét bank összesen 314,3 millió dolláros költséget okozott az FDIC-nek a veszteségek miatt, míg idén már összesen 12,3 milliárd dollárnyi kárt okozott az 52 bankcsőd. 2008-ban összesen 17,6 milliárd dollár volt ugyanez az összeg.
Az amerikai történelem legnagyobb kereskedelmi banki csődjét tavaly jelentették be: a Washington Mutual takarékpénztárét, amelynek mérlegfőösszege 307 milliárd dollár volt.
A válságot megelőzően, 2007-ben, csupán három amerikai bank ment csődbe, míg 2006-ban és 2005-ben egy sem.