A kormány elfogadta a vállalkozások és a vállalkozásokat tömörítő szövetségek észrevételeit, és a felmerült piaci igényekre reagálva módosította a 155 milliárd forint keretösszegű, európai uniós társfinanszírozású GINOP Plusz-1.4.3-24 KKV Technológia Plusz hitelprogram részleteit, így még szélesebb kör számára válik elérhetővé és sokrétűbben felhasználhatóvá a nulla százalékos fix kamatozású finanszírozási forma – jelentette be hétfői közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Az új, kedvezőbb feltételek mellett a program célja továbbra is a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások (kkv-k) termelékenységének és hozzáadott értékének növelése a technológiai és szervezeti megújítás támogatásán keresztül. További cél a vállalkozások korszerű termék- és szolgáltatásfejlesztési képességének megteremtése, bővítésének támogatása, lehetővé téve energiahatékonysági beruházásokat is.
A módosításoknak köszönhetően a pályázó kkv-k ügyletenként már 5 millió hitelösszeget is igényelhetnek, a kötelezően előírt foglalkoztatotti létszám pedig egy főre csökkent – közölték.
Elszámolhatóvá válnak a meglévő ingatlan átalakításával, bővítésével, felújításával, korszerűsítésével kapcsolatos költségek a projekt összköltségének legfeljebb 50 százaléka erejéig.
Elszámolhatóvá válik továbbá a beruházáshoz kapcsolódó készletbeszerzés költsége is, legfeljebb az összes elszámolható költség 30 százaléka erejéig. Mindezen könnyítések mellett a hitelprogram elérhetővé válik az építőipari vállalkozások számára, illetve építőipari fejlesztési igényre is – ismertette az NGM.
Kitértek arra is, hogy azoknak a kölcsönigénylőknek, akik már beadott kérelemmel rendelkeznek, de hiteldöntés még nem született, lehetőségük van arra, hogy visszavonják kölcsönkérelmüket és a módosított termékparaméterek mellett újra benyújtsák. Ez a lehetőség biztosítja, hogy minden kkv a lehető legkedvezőbb feltételekkel vehesse igénybe a hitelprogramot – hívták fel a figyelmet.
Az NGM hangsúlyozta: a kormányzat és a Nemzetgazdasági Minisztérium elkötelezett amellett, hogy folyamatosan figyelemmel kísérje és reagáljon a vállalkozások igényeire, biztosítva ezzel, hogy a támogatási programok a lehető legnagyobb mértékben segítsék a magyar gazdaság fejlődését és a kkv-k versenyképességének növelését.
A kölcsönkérelmek folyamatosan benyújthatóak az országszerte megtalálható MFB Pont Plusz hálózaton keresztül. A módosítások hatályba lépésének dátuma 2024. július 29. napja. Az igényléshez szükséges információkat és a módosított felhívást az MFB, illetve a kormány honlapján érhetik el az érdeklődők.
(MTI)