Azt várták a Honvéd szurkolói, hogy még az NBII-es labdarúgó bajnokság július végi indulása előtt hivatalosan is bejelentik a legendás kispesti klub új tulajdonosát. Ehelyett augusztus 1-jén az derült ki, hogy augusztus 5-től a kormány finanszírozza a Budapesti Honvéd stadionjának üzemeltetési költségeit. Ez a Bozsik-stadion, amit most már Bozsik Arénának hívnak. Erre idén 238 millió forintot adnak, a jövő évre pedig Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszternek szeptember 15-éig az üzemeltetési költség- és bevételi terveket részletesen magában foglaló, hosszú távú üzemeltetési koncepciót bemutató előterjesztést kell benyújtania.
Ez amúgy a Magyar Közlönyben jelent meg, maga a Honvéd és a tulajdonosa semmit nem kommunikált az ügyben. Tehát ha a sajtó nem böngészi át a kormányrendeleteket, akkor a szurkolók nem tudják meg, hogy a kedvenc csapatuk stadionjának üzemeltetési költségeit augusztus 5-től már az Orbán-kormány fizeti. Ezzel egy 4 éves történet ért véget.
Azt még ünnepélyesen jelentették be 2021 júniusában, hogy megszületett a Bozsik Aréna vagyonhasznosítási megállapodása.
A legkedvezőbb ajánlatot a HONVÉD FC Kft. nyújtotta be. Szerződő felek a pályázati eljárás eredményeként a bérleti szerződést 2021. június 15. napján megkötötték
- olvasható a klub honlapján. Vagyis a stadion állami tulajdon, de az üzemeltetési jog is a 115 éves klubhoz került. Ennek a szerződésnek ezek szerint augusztus 5-én vége, bár hivatalos bejelentés nincs.
Az sem teljesen egyértelmű, hogy kinek is kellene most a csapattal kapcsolatos dolgokat bejelenteni. Tavasz óta ugyanis terítéken van, hogy új tulajdonos érkezik Puskás Ferenc és Bozsik József egykori klubjához, de ez valamiért csak nem akar véglegesen megtörténni. A kormányzati bejelentés pedig azt jelenti, hogy ha lesz is új tulajdonos, akkor a stadion üzemeltetési költségei és bevételei már nem az ő pénztárcáját fogják érinteni.
Az állami tulajdonban lévő Nemzeti Sport már április elején arról számolt be, hogy előrehaladott tárgyalások folynak az NB II-es Budapest Honvéd labdarúgócsapatának eladásáról, és értesüléseink szerint az elvi megállapodás is megszületett a vevőjelölttel. A klub jelenlegi tulajdonosa ezt meg is erősítette.
Igen, meg tudom erősíteni, hogy előrelépés történt a tárgyalásokban és megszületett az elvi megállapodás
– nyilatkozta a Nemzeti Sport érdeklődésére áprilisban Bozó Zoltán, a Honvéd tulajdonosa, akihez a Metalcom-csoporton keresztül tartozik a klub. Azt is hozzátettte: a részletek tisztázására, a szerződés aláírására néhány héten belül kerülhet sor. Mindez azt jelentette a lap szerint, hogy a Honvéd a 2024-2025-ös idényt már új tulajdonossal kezdheti meg. Bozó Zoltán nevet továbbra sem említett, ám a lap úgy tudta, hogy a korábban a DVTK-t is tulajdonló Leisztinger Tamás cégcsoportja vásárolja meg a klubot.
Aztán hónapokig nem történt semmi, de június 22-én ismét az állami sportlap hozta a hírt, miszerint aláírták az előszerződést a tárgyaló felek. Ez rögzítette az üzlet feltételeit, kikötéseit, a befektető vállalásait, a felek szándékát.
Ezzel tulajdonképpen kezdetét vette az a jogi procedúra, aminek a végén a Honvéd labdarúgócsapata tulajdonost vált. Ez a folyamat az eredetileg tervezettnél, különböző okok miatt hosszabbra nyúlik, de a tervek szerint még ebben a hónapban lezárulhat
- fogalmaztak a cikkben.
Ez a bizonyos hosszabbra nyúlás pedig azóta tartott, talán mostanáig. Nem lesz túlságosan rózsás helyzetben Leisztinger Tamás cégcsoportja a Honvéd FC Kft.-vel, a cég ugyanis tetemes veszteséget termel, amit a tulajdonosok csak sorozatos pótbefizetésekkel tudtak megmenteni a csődtől. Legutóbb idén januárban kellett 465 millió forintot betolniuk a cégbe. Azzal, hogy a csapat kiesett az élvonalból, a bevételei is csökkentek 2023-ban: az egymilliárd forintos forgalomból mindössze 58,7 millió forint származik a jegyeladásból, pedig drága a stadion és a szerény teljesítmény ellenére viszonylag sok a néző is. A szponzoroktól és reklámból 388 millió forint jött be, míg vagyoni értékű jogok eladásából 420 millió forint származott. Ilyen lehet például a televíziós jogdíj.
Mindez azonban nem fedezte a kiadásokat, így 1,2 milliárd forintos veszteségben zártak. Emiatt pedig a saját tőke is mínuszba fordult, ezt kellett idén januárban kipótolniuk a tulajdonosoknak. A beszámolóból az is kiderült, hogy az utánpótlás centrum és a Boszik Aréna üzemeltetési, fenntartási költségei tavaly 478 millió forintba kerültek, tehát a kormánynak mostantól nagyjából évi félmilliárd forintot kell erre elkülőnítenie a költségvetésből. Vagyis a most odaadott 238 millió forint 2024-re elégnek kell lennie.
Azt már sokszor megírták, hogy a tervezettnél sokkal lassabban és drágábban elkészült Bozsik Aréna székekre lebontva az ország legdrágább stadionja lett: az eredeti tervek szerint ötmilliárdba kerülő létesítmény végösszege 17 milliárd körül alakult. Augusztus 4-én még a régi üzemeltető által fenntartott stadionban játszott a főleg 20 év körüli magyar fiatalokból álló csapat a Mészáros Lőrinc egyik cége által szponzorált Tatabánya ellen. Hétfőtől pedig érkezik a kormányzati pénz, és talán így már az új tulajdonos is hamarosan felbukkan Leisztinger Tamás és az az ARAGO-SPORT Befektetési Kft. képében. A Metalcom pedig a szurkolók utálatától kísérve távozik, mert szerintük a cég a klubtörténet legsötétebb éveit hozták össze.