2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Százezer fölé nőtt az Egyesült Államokban a koronavírussal összefüggésben elhunytak száma. A járvány elleni védekezés ugyanakkor eddig csaknem 40 millió amerikai állásába került.

Átlépte a 100 ezret a koronavírusos halálos áldozatok száma az USA-ban: a Johns Hopkins egyetem adatai szerint ma reggelig 100 442 elhunytat regisztráltak, írja laptársunk, a Privátbankár.hu.

New York (Forrás: Depositphotos)
New York (Forrás: Depositphotos)

Az Egyesült Államok ezzel világelső a halálos áldozatok számát tekintve, az egymillió főre jutó halottak számát tekintve pedig a kilencedik helyen áll a Financial Times adatbázisa szerint. (A legmagasabb halálozási ráta a nyugat- és dél-európai országokban van – a szerk.)       

Az első amerikai fertőzöttet mintegy négy hónappal ezelőtt, január 21-én jegyezték fel Washingtonban, tehát az Egyesült Államokon négy hónap alatt végigsöpört a vírus. Ráadásul a járványnak még nincs vége: húsz tagállamban a diagnosztizált vírushordozók száma még emelkedik.     

Jelenleg mintegy 1,7 millió diagnosztizált fertőzött van – ez a globális érték csaknem harmada –, mintegy 390 ezren meggyógyultak.

A BBC szerint a koronavírusos áldozatok száma majdnem eléri a koreai, vietnámi, iraki és afganisztáni háborúkban elesett amerikai katonák együttes számát.

A tengerentúlon az elmúlt bő száz év legsúlyosabb járványa a spanyolnátha volt 1918-ban, amelyben 675 ezer amerikai vesztette életét.          

Donald Trump amerikai elnök korábban azt mondta: a koronavírus-járvány súlyosabb támadás Pearl Harbornál és szeptember 11-nél is.

A járvány terjedéséért Kínát tette felelőssé – onnan indult ki a fertőzés tavaly év végén –, és még a kapcsolatok teljes megszakítását is kilátásba helyezte.

Nagyon súlyos károkat okoznak ugyanakkor a járvány ellen bevezetett korlátozó intézkedések is, gazdasági és társadalmi szinten.  

A krízis kezdete óta csaknem 40 millió amerikai vesztette el állását – ekkora elbocsátási hullámra az 1929-es nagy gazdasági világválság óta nem volt példa.

További részletek a Privátbankár.hu cikkében.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!