3p

Mi legyen a pénzünkkel? Tegyük állampapírba? Részvénybe? Ingatlanba? Kriptóba?
A befektetésektől a vagyonkezelésig - újra itt a Klasszis Klub Live!

Jöjjön el személyesen, találkozzon neves szakértőkkel vagy csatlakozzon online!

2024. március 27. 17:00

Részletek és jelentkezés itt!

Sokakat foglalkoztatnak e kérdések, amelyekre azonban nem könnyű választ adni. Addig egészen biztosan nem, amíg nem lesz meg a vakcina, addig jóformán mindenki csak találgat. S persze nem kevesen vagyunk, akik abban bíznak, hogy a COVID-19 nemcsak negatív következményekkel jár, hanem hozzájárul ahhoz, hogy mindenki elgondolkodjon arról, a járvány miatti kényszerintézkedésekből mennyit lehet átmenteni a „békeidőkre”, hogy tisztább és élhetőbb legyen a világunk.

Csabai Károly, az Mfor.hu és a Privátbankár.hu szakújságírója a Trend Fm Reggeli Monitor című műsorában aktuális témákat járt körül.

Ahogy április környékén szinte mindenkit az foglalkoztatott, mikor térhet vissza a koronavírus-járvány miatt felbolydult élet a normális kerékvágásba, addig most az a fő topik, lesz-e második hullám. Illetve van-e már most is, hiszen egyre több országból ismét növekvő fertőzöttségi adatok jönnek. Közülük is több kelet- és közép-európai államból. Például Horvátországból, ahol az utóbbi napok számai már elérték a tavaszi csúcsot. Nem csoda, hogy sok honfitársunk figyeli aggódva a déli szomszédainktól érkező híreket, hiszen az adriai tengerpart az egyik legkedveltebb üdülőhely.

Illusztráció. Fotó: Pixabay
Illusztráció. Fotó: Pixabay

Azt, hogy Magyarországon lesz második hullám, maga Orbán Viktor valószínűsítette május elején, mondván, „nyáron lelassulhat a járvány, utána jön a második szakasz, október-november környékén”. Az erre való felkészülést lehet kiolvasni abból, hogy bár sokan már a pokolba kívánják a maszkot, annak viselése továbbra is kötelező a tömegközlekedési eszközökön és a boltokban. S valószínűleg ez így is marad még egy ideig, noha voltak feltételezések arról, hogy az operatív törzs azt követően, hogy a kormány lefújta a veszélyhelyzetet, ezt az előírást eltörli. Az pedig, hogy a kormány többezer milliárd forintot különített el a parlament által múlt héten elfogadott 2021-es költségvetésben a járvány elleni védekezésre, ugyancsak arra utal, hogy a koronavírus tekintetében még erős hónapokra lehet számítani.

Ez azt is jelenti, hogy még korainak tűnik azon lamentálni, vajon a COVID-19 levonulását követően sikerül-e annak pozitív hatásait megtartani. Jelesül, hogy csak a valóban indokolt esetben kerül sor személyes találkozókra, gondolva itt mindenekelőtt az üzleti tárgyalásokra. Ez ugyanis az utazások csökkenése révén hozzájárulhatna az egészségesebb levegőhöz. Vagyis ahhoz, hogy az élet mégse a régi kerékvágásba térjen vissza.

A teljes beszélgetést itt hallgathatja meg:

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!