2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A tervek szerint egy hét múlva jön a teljes nyitás az országban.

Készüljetek, 1-2 millió új fertőzött is jöhet a következő néhány hétben - ez volt annak a figyelmeztetésnek a lényege, melyet az angol miniszterek kaptak a Guardian értesülései szerint.

A lap azt írja, Boris Johnson miniszterelnök "abszolút életbevágónak" nevezte az elővigyázatosságot a koronavírus-korlátozások jövő hétfőre várható teljes feloldása előtt. A kormány tagjai pedig elkezdtek keményebb hangot megütni a járványhelyzettel kapcsolatban, a fertőzöttségi adatok várható felszökése miatt.

Vendégek a londoni Soho egyik vendéglőjének teraszán még 2021. április 12-én, a vendéglátós újranyitás első napján. Illusztráció. (Fotó: MTI/AP/Matt Dunham)
Vendégek a londoni Soho egyik vendéglőjének teraszán még 2021. április 12-én, a vendéglátós újranyitás első napján. Illusztráció. (Fotó: MTI/AP/Matt Dunham)

Bár rengeteg új esetre számítanak, fontos különbség a megelőző járványhullámokhoz képest, hogy a ma már jóval magasabb átoltottságnak köszönhetően a korábbinál vélhetően jóval kevesebb beteget kell majd kórházba szállítani, és kevesebben is halnak majd meg a betegséggel összefüggésben.

A teljes nyitást Angliában július 19-re tervezik, az erről szóló hivatalos bejelentést Boris Johnson hétfő délután vagy este teheti meg. A teljes nyitás értelemszerűen minden kormányzati Covid-korlátozást eltöröl majd, attól fogva az emberek saját belátására lesz bízva, milyen elővigyázatossági intézkedéseket tartanak majd be továbbra is.

Az angilai nyitás eredetileg június 21-én jött volna, ezt azért csúsztatták el július 19-re, hogy az oltási kampány lépést tudjon tartani a Nagy-Britanniában dominánssá vált delta variáns terjedési ütemével. A Downing Street hétfői tájékoztatása szerint a halasztás eddigi három hete alatt 6,8 millió első és második dózist adtak be Angliában a koronavírus elleni vakcinákból.

Az egészségügyi minisztérium legfrissebb adatai szerint a koronavírus elleni oltás első dózisából az Egyesült Királyság egészében eddig 45 881 721-en részesültek, közülük 34 764 511-en a második adagot is megkapták. Ez azt jelenti, hogy a brit felnőttek 87,1 százalékát már beoltották a vakcina első adagjával, 66 százalék, vagyis a felnőtt lakosság kétharmada mindkét dózist megkapta. A kormány célkitűzése az, hogy július 19-ig a teljes brit felnőtt lakosság - hozzávetőleg 52,7 millió ember - megkapja az első oltási dózist, szeptember közepére pedig minden felnőttnek mindkét oltási adagot beadják.

(Guardian, MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!