Kicsi, de nagy múltú magánkórházat vásárolt az orosz-magyar topmilliárdos Rahimkulov család. Az Opten adatbázisa szerint a Kelen Kórház Kft.-nek szeptember 18-a óta már Ruszlán és Timur Rahimkulov cégei a többségi tulajdonosai: a vállalkozásnak már Szent Magdolna Kelen Kórház Kft. a neve, és a MOM Parkban működő Szent Magdolna Magánkórház Kft. leánycége lett. A bevásárlóközpont második emeletén található magánkórház többségi tulajdonosa a Greenskill Kft., amely Rahimkulov Ruszlanhoz, a kisebbségi pedig a Skillinvest Kft.-én keresztül Rahimkulov Timurhoz tartozik.
Kórházunk 1999-ben az első magánintézmények között alakult, azzal a célkitűzéssel, hogy elismert szakemberek segítségével, barátságos környezetben, a legmodernebb egészségügyi felszereltség és technológiák alkalmazásával a betegek gyógyulását szolgáljuk
- szól a kelenföldi magánkórház bemutatkozása.
Az intézetben 15 rendelő helyiség, 2 műtő, 4 egyágyas és 2 kétágyas szoba található. A számos szakrendelésen kívül az egynapos sebészetben főleg ortopédiai és urológiai beavatkozásokat csinálnak. Eleinte kizárólag orvosok voltak a tulajdonosai, aztán 2022-ben jelentek meg különböző befektetők, mint például a Whitelab Holding Zrt., amely többek között a milliárdos békéscsabai vállalkozóhoz, Hégely Sándorhoz tartozik.
Alapvetően egy stabilan működő, de inkább stagnáló magánkórházat vett át a Rahimkulov család. Tavaly közel 500 millió forintos bevétele volt a Kelen Kórház Kft.-nek, amiből 15,6 millió forintos nyereségük lett. A korábbi években is többnyire a 400-800 millió forintos sávban mozgott a forgalmuk, minimális profittal, kivétel 2022-ben, amikor 86 millió forintos veszteség jött össze.
Ez tehát már a második magánkórháza lett az orosz-magyar topmilliárdos családnak. Lapunk írta meg 2021-ben, hogy Magyarország leggazdagabb emberei kinézték maguknak a hazai magánegészségügyet. Pintér Sándor belügyminiszter egykori államtitkárának, Tasnádi Lászlónak a BLK Corporation Kft. nevű cége 2020-ban lett többségi tulajdonos a MOM Szent Magdolna Magánkórház Kft.-ben. Egy évvel később pedig eladta a Rahimkulov család cégeinek. Itt szépen araszol felfelé a bevétel: a 2021-es 2 milliárd forintosról eljutottak a 4 milliárd forintos szintre, ellenben csúnyán veszteséges. Tavaly 363,5 millió forintos mínuszt halmoztak fel, a saját tőke hasonló hiányt mutat.
Ruszlán és Timur Rahimkulov vagyonát döntően OTP- és Mol-részvények adják, de jelentős érdekeltségeik vannak az energetikában, építőiparban és a turizmusban is. A magyar állampolgársággal is rendelkező orosz üzletemberről, Rahimkulov Ruszlanról a g7.hu írta meg, hogy Magyarország egyik leggazdagabb embere, családja összességében pedig a leggazdagabb lehet (500 milliárd forint). Az anyacég a Kafijat Zrt., amit 2007 februárjában alapított 5,85 milliárd forinttal az orosz Megdet Rahimkulov és két fia, Ruszlan és Timur. Az édesapa 2008-as hazatelepüléséig volt a néhai Általános Értékforgalmi Bank (ÁÉB) tulajdonosa és első embere. Felejthetetlen történet, hogy az orosz származású Timur Rahimkulov fia volt az a diák, aki szabályellenes módon vizsgázott a Budapesti Corvinus Egyetemen, de a tanárát rúgták ki.
Elképesztően aktív a család, fő bázisuk igazán szép helyen van: Városligeti fasor 34-36. Ez egyike a környék számtalan villájának. Csak idén öt céggel szaporodott a városligeti villába bejelentett cégek száma. Például megszületett a Sagio Fashion Kft., ennek Ruszlán és a 22 éves Valéria Rahimkulov az ügyvezetői és textilkereskedelemmel, valamint szőrme gyártásával fogalkoznak. Elérhető leírások szerint a Sagio egy feltörekvő budapesti székhelyű prémium ruhamárka.