Franciaország nagy részén az emberek – hosszú hetek óta először – mától anélkül is kiléphetnek az utcára, hogy ki kellene tölteniük egy kint-tartózkodásuk célját igazoló nyomtatványt, írja laptársunk, a Privátbankár.hu.
Újranyitás Európában
Kevés diákkal, de kinyitnak az iskolák, valamint a ruha-és könyvesboltok, a fodrászatok és a virágárusok is. Az éttermek, a mozik és a bárok viszont zárva maradnak a BBC szerint.
Belgiumban szintén kinyit az üzletek nagy része – a közösségi távolságtartás szabályainak betartásával –, az éttermek, mozik, kávézók viszont nem.
Hollandiában mától az alapfokú iskolák egy részében folytatódik az oktatás, és kinyitnak például a könyvtárak, az autósiskolák és a fodrászatok is.
Svájcban az alap- és középfokú iskolák is fogadják a diákokat, igaz, az órák a megszokottnál kisebb csoportokban zajlanak majd.
Megkötésekkel, de kinyitnak az éttermek, a könyvesboltok és a múzeumok is.
Spanyolország egyes régióiban engedélyezik a maximum tíz fős nyilvános összejöveteleket, illetve – a közösségi távolságtartás szabályainak betartásával – ismét fogadhatnak vendégeket az éttermek kiülős részei.
Nagy-Britannia egyes térségeiben szintén lazíthatnak a korlátozásokon a héten: szerdától ismét lehet pihenni a parkokban, valamint korlátlan ideig lehet a szabadban edzeni és sportolni – igaz, csak az egy háztartásban élőkkel.
A BBC szerint a szabályozás még arra is kitér, hogy a különböző háztartásban élők is találkozhatnak egymással a parkokban,
ugyanakkor több mint két méterre kell egymástól ülniük. (Az más kérdés, hogy ezt ki és hogyan fogja ellenőrizni, illetve betartani.)
A brit kormány mától arra ösztönzi az embereket, hogy
aki nem tud otthonról dolgozni, az menjen be a munkahelyére.
Az üzletek és iskolák viszont legkorábban június elején nyithatnak ki, akkor is csak fokozatosan.
Dániában, ahol az elsők között oldották a szigort, mától a bevásárlóközpontok is kinyithatnak.
További részletek a Privátbankár.hu cikkében.