3p

Összeomlik a magyar egészségügy?
Mennyi pénz hiányzik a rendszerből?
Mitől lesznek rövidebb várólisták?
Csak a magánegészségügyre számíthatunk?
Online Klasszis Klub élőben Rékassy Balázzsal

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a szakértőtől!

2024. szeptember 18. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Revolut vezére járt Nagy Mártonnál - azon kívül, hogy közölték velük, hogy működjenek szabályosan és fizessék rendesen az adókat, nem tudni, miről volt szó.

Csütörtökön Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter hivatalában fogadta Joseph Heneghan-t, a Revolut Bank vezérigazgatóját, valamint Vytautas Danta-t, a Bank vezérigazgató-helyettesét és Léder Tamást, a Revolut magyarországi leányvállalatának ügyvezető igazgatóját.

A Nemzetgazdasági Minisztérium közleménye szerint Nagy Márton a találkozón kiemelte: a digitális gazdaság mára a teljes GDP legalább 25 százalékát adja, a fejlett technológiák használata pedig a gazdaságok legfontosabb kitörési pontjává vált. A magyar gazdaság és a hazai pénzügyi szolgáltatások jövője szempontjából a digitalizáció kiemelt fontosságú, azonban a legelső helyen a fogyasztók és a fogyasztók védelme áll - írják. A miniszter hangsúlyozta: a Revolut-tól is elvárja, hogy átlátható, transzparens módon, a jogszabályokat betartva működjön és maradéktalanul megfizesse a rá vonatkozó adókat.

A Revolut tavaly 1,7 milliárd font (mai árfolyamon számolva közel 800 milliárd forint) bevételt ért el, világszerte 45 milliós felhasználói bázissal és 500 ezer üzleti partnerrel rendelkezik, összesen 10 ezer alkalmazottat foglalkoztat. Az elmúlt három év leforgása alatt a Revolut Magyarországon is folyamatosan növelte ügyfelei számát, amely így elérte az 1,5 millió főt.

A szűkszavú közleményből nem derül ki, miről tárgyalt a Revolut vezérkara és a nemzetgazdasági miniszter.
A szűkszavú közleményből nem derül ki, miről tárgyalt a Revolut vezérkara és a nemzetgazdasági miniszter.
Fotó: Papp Szabolcs / kormany.hu

Magyar leánybank nem lesz, de fióktelep igen?

A Revolutnak Magyarországon 1,5 millió ügyfele van, de bankfiókja nincs. Azt mérlegelik, hogy fióktelepet nyitnak Magyarországon. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) évek óta sokat kritizálja a szolgáltatót amiatt, hogy ha csak határon átnyúló szolgáltatásként szolgálja ki magyar ügyfeleit, akkor nehezebben felügyelhető, és az ügyfelek is bonyolultabban képviselhetik az érdekeiket. Az MNB emiatt jobban örülne egy magyar leánybanknak, mint a fióktelepnek, ami köztes megoldásnak látszik. Az egyik legfontosabb különbség, ha magyar a bank, akkor hazai betétbiztosítás védi az ügyfeleket, ha viszont fióktelep, akkor litván.

Nemrég magyar bankvezérek beszélgetésén szóba került az is: jelentős kockázata van annak, hogy a külföldi szolgáltatók nagyobb szeletet hasítanak ki a magyar piacból. Ebből a szempontból nagyon rossz ütemezéssel érkezett a kormány részéről a devizakonverziós illeték bevezetése is.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!