2p

A háborő 483. napja volt a szerdai. Mi történt az elmúlt órákban?

  • A Wagner zsoldoscsoport vezetője azzal vádolta az orosz védelmi minisztériumot, hogy megtéveszti a lakosságot az ukrajnai offenzíva menetével kapcsolatban. Jevgenyij Prigozsin egy hangüzenetben úgy fogalmazott, hogy a védelmi minisztérium félrevezető információkat közöl, és számos falu már ukrán kézre került. Prigozsin ezért a fegyver- és lőszerhiányt okolta. A zsoldosvezér szerint hatalmas területek jutottak ukrán kézre, amelyet az orosz vezetés eltitkolt. Végül hozzátette, „egy nap Oroszország arra fog ébredni, hogy a Krímet is átadták Ukrajnának.”
     
  • Az európai uniós tagállamok megállapodtak az Oroszország elleni legújabb, tizenegyedik szankciós csomagról, amelynek többek között az a célja, hogy megakadályozza a Moszkva ellen korábban bevezetett szankciók végrehajtásának megkerülését. Az intézkedések többek között megtiltják az olyan javak és technológiák Oroszországon keresztül történő továbbítását, amelyeket az orosz hadsereg saját céljaira felhasználhat, vagy támogatják az orosz védelmi és biztonsági ágazatot.
     
  • Volodimir Zelenszkij kijelentette, hogy az orosz erők elleni ukrajnai ellentámadás "a kívánatosnál lassabban halad". Az elnök ugyanakkor hozzátette, ennek ellenére Kijev nem fogja engedni, hogy nyomást gyakoroljanak rá annak érdekében, hogy gyorsítsa fel a folyamatot, miközben csapatai veszélyes aknamezőkön keresztül haladnak előre.

Mit üzent az elnök? Fotó: Facebook/Volodimir Zelenszkij
Mit üzent az elnök? Fotó: Facebook/Volodimir Zelenszkij

  • Az Egyesült Államok 1,31 milliárd dollár új gazdasági támogatást ajánl fel Ukrajna számára - közölte az amerikai külügyminisztérium. A közlemény szerint az újjáépítési támogatás tartalmaz általános gazdasági segélyt, valamint segítséget az ukrán energiainfrastruktúra helyreállításához és modernizálásához, emellett szeretné ösztönözni Ukrajna elkötelezettségét energiaszektorának átalakítására.
     
  • Vlagyimir Putyin bejelentette, hogy hamarosan új, nukleáris célokra alkalmas Sarmat interkontinentális ballisztikus rakétákat állítanak szolgálatba. A rakétákat úgy tervezték, hogy távolabbi célpontokra is képesek legyenek nukleáris csapást mérni, de telepítésük a tervezettnél lassabban haladt.

(The Guardian, MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!