Magyarországon az Egis-csoport forintban kimutatott árbevétele az üzleti második negyedévben 9 százalékkal csökkent. A szabályozás tovább nehezedett, a generikus gyógyszerek termelői ára tovább csökkent, a 2011. július elsejével megemelt gyógyszergyártói befizetések révén a gyártók növekvő részben fedezik a gyógyszerek társadalombiztosítási támogatását, olvasható a cég közleményében.
A cég a második negyedév során a ráfordításait 549 millió forinttal csökkentette a – tárgy üzleti évet érintően – a kedvező folyamat a gyógyszeripari kutatás-fejlesztési ösztönzésnek köszönhető. A konszolidált üzleti eredmény a kedvező első negyedévet követően tovább emelkedett, öszege a második negyedévben 6,875 milliárd forintot tett ki, ami az árbevétel 20,5 százaléka. Ez 9 százalékos további növekedést jelent a magas bázishoz képest.
A második negyedév konszolidált pénzügyi és társult eredménye 74 millió forint. Így a konszolidált adózás előtti eredmény 6949 millió forint, ami 41 százalékkal meghaladja a bázist, és az árbevétel 20,7 százalékára rúgott.
Az üzleti év első félévében 63,9 milliárd forint konszolidált nettó árbevételt ért el az Egis, ami 1 százalékos növekedést jelent a bázishoz képest. A vaklicit bevezetése miatt féléves szinten 4 százalékos visszaesést mutató belföldi forgalmat ellensúlyozni tudta az export forintértékének 2 százalékos emelkedése.
A félév konszolidált bruttó eredménye az árbevétel 58,8 százalékát tette ki, ami 2,6 százalékponttal kedvezőbb a tavalyi év első félévében elértnél. A félév bruttó fedezeti hányadát az árfolyamok kedvező alakulása, az értékesítés szerkezetének változása és a költséghatékonysági intézkedések együttesen befolyásolták, olvasható a cég közleményében.
A félév egésze összesen 263 millió forint pénzügyi és társult eredményt mutat. Az Egis-csoport az üzleti első félév során 12,66 milliárd forint adózás előtti eredményt ért el, ami 24 százalékos növekedést jelent a tavalyi évhez képest. Az adózott eredmény értéke 11,785 milliárd forint, növekedése 28 százalék a bázishoz képest.
Az Egis értékelése szerint az első félév teljesítménye az alacsony költségszintnek és a devizaárfolyamoknak köszönhetően kifejezetten kedvezőnek minősíthető.
mfor.hu